پرسش از فقدان جامعه‌­شناسی جبهه مقاومت

این یادداشت فارغ از بروز واکنش های رسانه ها یا سلبریتی ها، بر چرایی عدم واکنش ها در سطح علوم اجتماعی متمرکز است. مسئله این جاست که چرا کنش متمایز و حدوداً هفت ساله ی صدها شهید حججی آن چنان که باید، به ویژه از جانب اهالی علوم اجتماعی روایت نمی شود؟

کمک‌های آمریکا به داعش همچنان ادامه دارد

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به ادعای دروغین مقامات کاخ سفید مبنی بر مبارزه علیه داعش گفت: کمک‌های آمریکا به داعش همچنان ادامه دارد.

آیا حماس اشتباهات خود را تصحیح می‌کند؟

با از دست دادن متحدش در مصر (که وقتی هم بر سر قدرت بود چندان کمکی هم به آن‌ها نمی‌کرد)، و تنها گذاشته شدنش از طرف قطر، و تحت فشار قرار گرفتن از طرف جانیان آدم‌کش نتانیاهو و السیسی، حماس اکنون گزینه‌های زیادی در پیش روی خود ندارد. شرایط آن‌ها را مجبور کرده است تا حرکاتی برای بهبود رابطه با سوریه و ایران انجام دهند؛ روابطی که از همان ابتدا هم نباید آسیب می‌دیدند.

روگردانی خالدمشعل از محور مقاومت با چه هدفی؟

شاید بسیاری شک کنند که خالد مشعلی که امروز می بینند آیا همان مشعلی است که فروزاننده جبهه مقاومت بود؟ آیا او همان مشعلی است که اسرائیل تشنه خون او بود و چندین بار او را ترور نافرجام کرد؟ چه شد که رزمنده میدان جهاد به سیاست پیشه لابی های پشت پرده تبدیل شد؟

بررسی نظام قدرت در هندسه ژئوپلیتیك جدید

در هندسهٔ ژئوپلیتیکی جدید، هژمونیک‌گرایی آمریکا با نشانه‌هایی از واکنش متقابل فراگیر روبه‌رو گردیده است. آمریکا برای کنترل نیروهایی که مخالف نظام سلطه هستند، تلاش دارد تا گروه‌های مختلف مقاومت را از یکدیگر تفکیک نماید و اختلافات درونی آنان را به تضاد تبدیل کند، هویت اسلامی که دارای انگیزهٔ مقاومت فراگیرتری می‌باشد را تضعیف سازد.

انیمیشن دیدنی «فرجام شرارت»

انیمیشن «فرجام شرارت» روایتی ساده و دیدنی است از پیوند حاکمان مرتجع عرب با اسرائیل و جنگ ۳۳ روزه و جنگ ۲۲ روزه تا آشوب‌های سوریه؛ نمایی از آن‌چه می‌توان تقابل جبهه مقاومت با اسرائیل و جبهه سازش دانست.

طائب: امروز خط مقاومت در سوریه است

حجت‌الاسلام طائب گفت: امروز سوریه به نیابت از مجموعه منتقدین در خط مبارزه با رژیم صهیونیستی مقاومت می‌کند و همه ما وظیفه داریم از این کشور حمایت کرده و نگذاریم خط مقاومت شکسته شود.

ترکیه؛ نوک پیکان توطئه علیه مقاومت

یک روزنامه نگار سوری با تاکید بر اینکه آتش تروریسم دامن کسانی که آن را در سوریه شعله ور کردند، خواهد گرفت، ترکیه را متهم به ایستادن در نوک پیکان طرح غربی برای ضربه زدن به مقاومت در منطقه متهم کرد.

نصرالله: وقتی اعراب به غزه غذا هم نمی‎دادند سوریه سلاح می‎فرستاد

سید حسن نصرالله درباره وضعیت جاری در سوریه گفت که سوریه نه تنها بهای حمایت از مقاومت فلسطین و لبنان را پرداخت می‌کند بلکه مقاومت فلسطین و لبنان به لطف سلاح‌هایی که ساخت این کشور بود و آن‌ها در اختیار مقاومت قرار می‌داد، موفق شد هم در لبنان و هم در غزه به پیروزی برسد و رژیم صهیونیستی به خوبی به این امر واقف بود.

بیداری اسلامی و بازگشت «شهاب» مقاومت

آزادی «شهاب مقاومت» در جریان قیام توده‌های مسلمان در مصر به صورت نمادین این پیام را برای منطقه به همراه داشت، که سقوط دیکتاتورهای هوادار منافع غرب و اسرائیل به معنی آزاد شدن خواست قلبی توده‌های مسلمان در مقابله با رژیم صهیونیستی است.

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.