ملی‌گراها هیچ موضع تندی علیه شاه نگرفتند

ملی گراهایی مثل نهضت آزادی و جبهه ملی حاضر به نفی و طرد شاه از قدرت نبودند و به قانون اساسی رژیم شاهنشاهی باور داشتند و حتی می گفتند شاه در رأس حکومت باشد ولی در امور اجرایی دخالت نکند.

عراقی گفت «کاش از نواب جدا نمی‌شدیم»

عراقی می‌گفت: نمی‌دانم چرا جبهه ملی و نهضت آزادی از مصدق حمایت می‌کنند؛ در حالی که دکتر مصدق در تمام عمرش دو رکعت نماز نخوانده است.

آیا زلزله سیاسی در فرانسه در راه است؟

پس از شکست تاریخی حزب سوسیالیست فرانسه در انتخابات شهرداری‌های این کشور که با مشارکت پایینی همراه بود، تحلیلگران تغییرات قابل توجهی را در عرصه سیاسی فرانسه پیش‌بینی می‌کنند.

شروط جبهه نجات ملی برای گفتگو با مرسی

رهبران جبهه نجات ملی (ائتلاف اصلی مخالفان مصر) برای گفتگو با رئیس جمهور این کشور و شرکت در انتخابات پارلمانی آتی شرط تعیین کردند.

فرزندانی که بر انقلاب شوریدند

بررسی شکل‌گیری انقلاب و نقش گروه‌هایی که مدعی فرزندی انقلاب را دارند، به خوبی نشان می‌دهد که آن‌ها بیشتر از آنکه فرزند انقلاب باشند، گروه‌هایی بودند که با مشاهده‌ی امواج انقلاب در صدد برآمدند تا از فرصت ایجادشده به بهترین نحو برای کسب قدرت استفاده کنند. با این حال، این افراد نتوانستند بعد از انقلاب ماهیت خود را پنهان کنند.

نهضت آزادی؛ از خیانت به کشور تا خیانت به مذهب

به نظر می‌رسد ناکامی جریان فتنه در آسیب زدن به نظام باعث شده تا نهضت آزادی رسما وارد تقابل رسمی و علنی با نظام شود که همراهی با افراطیون وهابی یکی از نشانه‌های اثبات این مساله از سوی کارشناسان است.

افشاگری شهید همت از توطئه‌های آمریکا، بنی‌صدر، نهضت آزادی

آمریکا به انواع دسیسه ها دست زد. دسیسه اول به سازش کشیدن انقلاب بود و آمریکا در یک مجموعه کلی، رسیدن به دو هدف را دنبال می کرد که یکی کند کردن حرکت و دیگری به سقوط کشاندن انقلاب اسلامی بود… و نهایتاً با تحمیل جنگ خواست به مقصود برسد…

جلال الدین فارسی؛ پس از سالها بی‌خبری

امام(ره) شرح جلسه را می‌فرمایند و نظر آقا را می‌خواهند، که آقا با لطفی که پروردگار به ایشان دارد و ذکاوت و درایت خاصی را نصیبشان کرده است از تصمیم شوم میرحسین پرده برداری می‌کنند و به امام(ره) می گویند با استعفا موافقت نکنید چرا که او به دنبال قهرمان سازی از خودش است، ‌امام(ره) در این زمان دستش را بلند می‌کند و با اشاره به آقا می‌فرمایند این درست است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.