مجلس حدود تخلفات احزاب را تعیین کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه پارلمان مواد دیگری از طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی را مورد بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

«جرم سیاسی» به مجلس رسید

نمایندگان مجلس هفته آینده طرح «جرم سیاسی» را در صحن علنی خانه ملت مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

خیال خام مجرمان فتنه

اگر جرم سیاسی هم به تصویب نهایی برسد؛ اظهر من الشمس است که شامل فتنه گران نمی شود ،ضمن اینکه به تصریح ماده سوم طرح جرم سیاسی ،»تهدید امنیت» و «جاسوسی»جزو جرایم سیاسی نیست.

جرم سیاسی تعریف شد +متن مصوبه

«ماده1-هر یک از جرایم مصرح در ماده2 این قانون چنانچه با انگیزه اصلاح امور کشور علیه مدیریت و نهادهای سیاسی و یا سیاست‌های داخلی یا خارجی کشور ارتکاب یابد، بدون آنکه مرتکب قصد ضربه زدن به اصل نظام را داشته باشد «جرم سیاسی» محسوب می‌شود.»

فاطمه هاشمی به ۶ ماه زندان محکوم شد

وکیل فاطمه هاشمی گفت: موکل من به 6 ماه حبس محکوم شده که دادگاه با استناد به مواد ۴۴، ۴۶،۵۰ و ۵۶ قانون مجازات اسلامی این حکم را به مدت دو سال تعلیق کرده است.

توضیح طراح «جرم سیاسی» درباره این طرح

طراح طرح «جرم سیاسی» که در مجلس شورای اسلامی به جریان افتاده است، با تاکید براینکه هرگاه جرمی با انگیزه نقد حاکمیت، حفظ و کسب قدرت انجام شود جرم سیاسی است، گفت: تعریف جرم سیاسی باید براساس موازین اسلام باشد و تشخیص جرم نیز با قاضی است.

طرح جرم سیاسی برای حمایت از مجرمین غیرامنیتی است

این قانون جرم جدیدی بوجود نمی‌اورد و مجازاتی تعیین نمی‌کند. تنها کاری که می‌کند این است که برخی جرایم موجود را سیاسی تلقی می‌کند تا از حمایت هیات منصفه بهره مند شوند.

متن کامل طرح جرم سیاسی

جمعی از نمایندگان مجلس طرحی را با عنوان جرم سیاسی تهیه کردند که این طرح امروز از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شد.

نظام بیش از قانون برای مجرمان امنیتی ارفاق قائل شده است

یک حقوقدان با بیان اینکه با فعال سیاسی محض ولو اینکه انتقاد شدیدی از نظام یا حکومت کرده باشد برخوردی صورت نمی‌گیرد، گفت: فعالیت سیاسی نهضت آزادی به عنوان یکی از مخالفان جمهوری اسلامی نمونه بارز این مشی است.

انتقاد لاریجانی از عدم اجرای برخی اصول قانون اساسی

لاریجانی با بیان اینکه برخی اصول قانون اساسی اجرا نشده است، گفت: جرائم سیاسی باید در حضور هیئت منصفه رسیدگی شود یا باید به قانون امر به معروف و نهی از منکر جدی‌تر پرداخت تا زودتر اجرایی شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.