از انسان‌شناسی آوینی تا انسان‌شناسی احمدی‌نژاد

«شاهنامه» به نظر من حکمت معنوی است و منافاتی با دین ندارد که هیچ، اصلا اسطوره‌هایی که فردوسی در شاهنامه بررسی یا جمع کرده است، اساطیری هستند که اگر بخوهیم آن‌ها را بر اساس تفکرات دینی و عرفانی خودمان تاویل کنیم، خواهیم دید که «شاهنامه» اصلا حکمت معنوی است و چه بسا از این لحاظ کم نظیر است.

دوم خرداد از نگاه احمدی‌نژاد

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به سخنرانی دختر آقای هاشمی در جلسه‌ای که زهرا رهنورد و آقای خاتمی حضور داشتند، گفت که دوره اصلاحات ادامه راه سازندگی است و در دولت نهم آسیب دیده است و انتخاب آقای موسوی استمرار همان راه است. معنای این موضوع این است که اشرافیتی که آقای هاشمی در این کشور پایه‌گذاری کرد، قرار است ادامه پیدا کند.

پخش سخنان امام چه کسانی را نگران می‌کند؟

پخش سخنان امام از رسانه ملی را متوقف کنید… چهره مهربان امام را خشن جلوه می دهد… چنانکه از منابع موثق شنیده ام، برنامه ای تحت عنوان شاخص در تلویزیون پخش می شود … اینها بخضی از انتقادات جریانی خاص به پخس سخنان امام خمینی از صدا و سیما بود… و پاسخ‌هایی نیز داده شد: در مستند شاخص با ذکر تاریخ سخنرانی، شأن نزول آن و تبیین شرایط ویژه جامعه در آن مقطع زمانی، نهایت امانت‌داری به کار گرفته شده است… کاش آن اقدامات شرم‌آور را نیز محکوم می‌کردید

تا کی باید جوگیر شویم؟

ما برای رسیدن به جامعه ایده‌آل، در خود هیچ احساس تکلیفی نمی‌کنیم و دیگران – از حکومت گرفته تا همفکرانمان – را متولی فراهم آوردن زمینه مناسب برا ی بسط فرهنگ و ارزش‌های انقلاب می‌دانیم. ما عمدتا حاضر نیستیم در قبال کم و کاستی‌هایی که می‌بینیم آستین بالا بزنیم و در راه حل کردن آن گام برداریم! همه خود را مدیر فرهنگی می‌دانیم در صورتی که در بیشتر مواقع نوع نیاز جامعه به گونه‌ای است که عمله‌ی فرهنگی می‌خواهد نه مدیر اتو کشیده!

دروغ حکم حکومتی رهبر انقلاب در مورد پیگیری پرونده رحیمی

جنبش راه سبز چندی پیش مدعی شده بود که رسیدگی به سخنان الیاس نادران درباره یک مقام دولتی با حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب، ناتمام مانده و این پرونده مختومه اعلام شده است. این ادعا درحالی مطرح شده که پس از پیگیری از منابع آگاه در این زمینه، سایت تابناک نوشت که خبر جرس، جعلی و دروغ محض بوده و تنها با هدف خدشه‌دار کردن چهره معظم رهبر انقلاب منتشر شده است.

ماجرای چمن!

گفت: گروه هاي ضدانقلاب و فراري كه در ائتلاف سران فتنه شركت كرده بودند، در سايت هاي خود آشكارا به موسوي و خاتمي و كروبي فحاشي مي كنند.

درباره دیدار اقلیت با یک شکست خورده

یك خودكشي تمام عيار سياسي بود و قطعاً هيچ راهي براي بازگشت ايشان به صحنه سياست باقي نگذاشته است… آقاي موسوي بايد خيلي شاكر باشد كه نظام و دستگاه قضايي بعد از آن همه ماجراجويي‌ها و قانون شكني‌ها، با ايشان مدارا كرده اند و هنوز به اتهامات ايشان رسيدگي نشده است… نبايد فراموش كنند كه حضور بخش هاي قانون شكن، غربگرا و سكولار، به انحراف و مرگ پيش از تولد آن منجر خواهد شد.

موسسه‌ای به نام امام، علیه امام…؟

خدا رحمت کند سید احمد را. او خوب فهمیده بود. نگاه تیزبین او و دلبستگی‌هایش به امام خمینی(ره) و آرمان‌های انقلاب اسلامی، او را به تاسیس «موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی» وا داشت… اما پس از سید احمد، موسسه گویا کم کم دغدغه‌های دیگری می‌یافت. دیگر ترجیح می‌داد علیه سیاست‌های اشرافی و اسلام آمریکایی سکوت پیشه کند

فتنه در حلقه‌ها؛ یا زنجیره‌ی نفوذ چگونه تکمیل شد؟

نكته مهم در اين ميان اتصال داخل و خارج و واسطه‌هاي اين اتصال است. سياست در و لولا، سياست شناخته شده‌اي است،‌ لولا از نظر حجم و وزن در مقايسه با در بسيار حقير و ناچيز است ولي در عمل اين لولاي حقير است كه آن در بزرگ و سنگين را به اين سمت و آن سمت مي‌چرخاند. بر اين اساس اگر نقش واسطه اهميت پيدا مي‌كند به واسطه تأثيري است كه روي عناصر اصلي برجاي مي‌گذارد.

مصاحبه با یک بازجو درباره مسائل انتخابات

اين در دنيا نادر است كه جریانی همزمان در داخل حاكميت باشد، دو قوه در اختيارشان باشد و اپوزيسيون هم باشند… آقاي تاج‌زاده سال 13٨٧ گفت اگر كانديداي شما رأي نياورد و پيروز نشديد چه مي‌كنيد؟ دو راه بيشتر نداريم يا تمكين قانوني يا اين‌كه جمعيت بياوريم جلوي وزارت كشور يا خيابان آزادي… بهزاد نبوي گفت من به موسوي خيانت نمي‌كنم، بعد گفتم كه تو حاضري به مردم خيانت كني به موسوي خيانت نكني؟ …

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.