عدالتخواهان در برابر انقلابی نماها

در شرایطی که به واسطه شرایط اجتماعی کشور ، مساله عدالت و عدالتخواهی در میان جریانات مختلف سیاسی و اجتماعی عمومیت یافته که این امر جای خرسندی دارد و از طرفی بعضی جریانات به نام عدالتخواهی دُکّان بازکرده اند و موجبات تحریف و تقلیل این گفتمان اصیل شده اند، اینک نیاز است ضمن گفتگو و نقد درون گفتمانی به آسیب ها و انحرافات توجه جدی کرد و نگذاشت پرچم عدالتخواهی به پای منافع جریانات قدرت طلب سیاسی یا اندیشه های التقاطی انقلابی نماها ذبح شود.

شمشیرها بخوابید دعوا سر لحاف است

از آن روز که انقلابیون خسته و پشیمان استارت ستیز علنی با عدالت را زدند، مانور تجمل کار خودش را کرد. در همین دوران بود که امام خامنه ای مدظله العالی همانند پدرانشان مظلومانه فریاد عدالت سر دادند تا خواب را بر اشرافیت فراری از عدالت آشفته کنند. امام خامنه ای حاکمیت بدون عدالت را نامشروع خواندند و دربیانی فرمودند:”مشروعیت من و شما وابسته به مبارزه با فساد، تبعیض و نیز عدالت خواهى است. این پایه مشروعیت ماست.”

مرزبندی روشن نشود، بحران هویت عدالتخواهی جدی‌تر می‌شود

اگر این مقدمه که دولت گذشته حاصل حاکم شدن گفتمان عدالتخواهی توسط دانشجویان عدالتخواه بوده را بپذیریم ناگزیر باید انتخابات آتی را تعارض و تقابل جدی دو جریان تعبیر کنیم. یک طرف گفتمان عدالتخواهی به عنوان گفتمان حاکم با تمام قصور‌ها و نقاط قوت و ضعف و یک آزمایش داده شده در مقابل تمام مخالفان این گفتمان در اجماعی متشکل از لباس‌های رنگارنگ کاندیدا‌ها و جناح‌ها و جریان‌های متعدد.

تحولات منطقه و جهان و تاثیر آن بر مقاومت فلسطین

یکی از نتایج این بحران، انقلاب‌های ملت‌های مستضعف علیه حکام مستبد و وابسته‌یشان است که تنها عامل مقبولیت مردمی‌شان، ثبات و رفاه نسبی ناشی از اتصال به سرمایه‌داری جهانی بوده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.