برگزیدگان چهاردهمین دوره جایزه شهید غنی‌پور اعلام شد

برگزیدگان چهاردهمین دوره جایزه شهید حبیب‌ غنی‌پور معرفی شدند. در این دوره کتاب «گرگ‌سالی»‌ نوشته امیرحسین فردی به عنوان اثر ویژه این دوره انتخاب شد.

راز ماندگاری جشنواره ادبی شهید غنی‌پور‎

پاکدستی در کنار صادق بودن با ادبیات و انقلاب اسلامی آرمان های شکل دهنده آنها و مخاطبان، گوهر کمیابی است که سالهاست در جشنواره ادبی شهید غنی پور می درخشد.

۲۰رمان برترسال ۹۲ معرفی شد

هیئت داوران چهاردهیمن جشنواره کتاب سال شهید غنی پور ۲۰ رمان برتر سال ۹۲ را معرفی کرد.

رشد ۱۵درصدی‌آثار نوجوان‌در جایزه شهیدغنی‌پور

سرداور بخش نوجوان چهاردهمین دوره جایزه شهید غنی‌پور با اشاره به کیفیت آثار ارسال شده به این دوره گفت: آثار نوجوان نوشته شده در این دوره نسبت به سال گذشته با ۱۵ درصد رشد همراه بوده است.

جایزه‌ای که برای دریافتش باید کفش‌ها را از پا درآورد

فردی پس از انقلاب رسالت خود را تربیت نویسندگان در تراز انقلاب اسلامی قرار داد. او نه خسته شد و نه کوتاه آمد. انگیزه مقدس و بزرگی داشت و تنها فنون قصه‌نویسی را به ما نیاموخت. او به ما یاد داد که یکدیگر را تحمل کنیم نسبت به آراء احساسات و یادداشت‌های یکدیگر منصفانه نقد و نظر کنیم. یادمان داد که می‌توان با تلاش‌های بسیار کارهای قابل اعتنایی کرد و تجربیات ناب زندگی را در همین جلسات قصه‌نویسی یافت. از این بابت الگوی مسجد جوادالائمه قابل تسری است.

برگزیدگان کتاب سال شهید حبیب‌غنی‌پور معرفی می‌شوند

سیزدهمین دوره جایزه ادبی شهید حبیب غنی‌پور امشب و در مراسم ویژه‌ای پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، در مسجد جواد‌الائمه(ع) برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد.

برگزیدگان جایزه ادبی شهید حبیب غنی‌پور و حاشیه‌هایش

حضور دو بازیگر سینما و تلویزیون هنگام برگزاری اختتامیه جشنواره شهید غنی‌پور در نوع خود جالب بود، اما عکاسان به دلیل نداشتن لباس روحانی بازیگر مجموعه تلویزیونی «خاطرات مرد ناتمام» او را نشناختند و عکس‌بارانش نکردند.

بهایی که جریان ادبی شهید غنی‌پور برای خنثی نبودن می‌پردازد

ادبیات و جریان ناشی از جشنواره شهید حبیب غنی‌پور، خنثی و بی‌طرف نیست و از قضا جدی‌ترین حرف‌ها درباره ایده‌آل‌های انقلاب اسلامی را باید از دل آن جست، اما این ایستادن و ماندن و خنثی نبودن بهایی دارد که این جریان ادبی آن را به جان خریده است.

نهمین کتاب حبیب زیر‌چاپ رفت

کتاب حبیب غنی‌پور در نهمین شماره از خود به شرح تالیف کتابی درباره مسجد جواد‌الائمه نیز پرداخته است. کتابی که حاصل همکاری مشترک محمدعلی قربانی و حبیب یوسف‌زاده است. همچنین تشکیل شورای عالی کتاب دفاع مقدس، پیشنهاد نادرقدیانی رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران به مخاطبان کتاب حبیب است که ابعاد آن را در قالب مصاحبه‌ای شرح داده است

نامزدهای جایزه شهید غنی‌پور معرفی شدند

کتاب سال شهید حبیبی غنی پور امسال برای داوری در هفت بخش خود 1233 عنوان کتاب خریداری کرد که به ترتیب شامل 77 عنوان کتاب در بخش خاطره، 270 عنوان در بخش رمان با موضوع آزاد، 141عنوان کتاب در بخش داستان کوتاه با موضوع آزاد، 211 عنوان در بخش کودک، 55 عنوان در بخش زندگی نامه داستانی، 73 عنوان در بخش نوجوان و 25 عنوان در بخش رمان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بودند.