وقتی کن از فجر ایدئولوژیک‌تر است +عکس

مسئولین جشنواره فیلم کن در قوانین ویژه خود برای شرکت کنندگان در این جشنواره پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند برای خانم‌ها و بستن کراوات و پوشیدن لباس رسمی را برای آقایان اجباری کرده‌اند!

فیلم افتتاحیه جشنواره کن چیست؟

در حالی که روز ۱۶ آوریل لیست فیلم های بخش مسابقه شصت و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کن منتشر می شود، روز گذشته نام فیلم افتتاحیه معلوم شد.

کشیشی که هم انجیل را حفظ است هم قرآن

در فیلم «از خدایان و انسان ها» برخورد مناسب بزرگان دهکده و روحانیان مسلمان آنجا باعث ایجاد تعلق خاطر کشیش های مهمان در آن روستا به دین اسلام می شود. روی میز کار رییس صومعه هم انجیل است و هم قرآن و در واقع او هر دوی این کتاب ها را از حفظ است. در ابتدای فیلم وقتی موذن شروع به اذان گفتن می کند اشک از چشمان پدر رییس صومعه یعنی پدر کریسیتان سرازیر می شود.

گزارش تصویری: افتتاحیه جشنواره فیلم افق‌نو

جشنواره بین‌المللی فیلم‌سازان مستقل افق نو با حضور نادر طالب‌زاده، بهزاد فراهانی و برخی‌ فیلم‌سازان ضداستکباری، و سخنرانی محمدعلی رامین و تری میسون (پژوهشگر ضدآمریکایی فرانسوی) افتتاح شد.

شمقدري: به برخي فيلم‌هاي ايراني كه در كن جايزه مي‌گيرند افتخار نمي‌كنيم

معاونت سينمايي وزير ارشاد در ديدار با هيئت سينمايي مصر با اشاره به اينكه فيلم‌هاي ايراني و مصري بعضاً انتزاعي و بدون هدفند؛ گفت: به بعضي فيلم‌هاي ايراني كه در كن جايزه مي‌گيرند؛ افتخار نمي‌كنيم.

سکان هدایت کن در دستان صهیونیست ها

یک منتقد و مدرس سینما گفت: اگر بگویم صد در صد ضمانت پایداری جشنواره های سینمایی در غرب بر اساس نگاه های سیاسی است باز هم که گفته ام، چرا که جمیع آن جشنواره ها وابسته به جناح های فکری مشخصی هستند.

دست کوتاه سریال‌های وطنی و نخیل بازار جشنواره کن

خبر عرضه سریال «مختارنامه» در بازار جشنواره بین‌المللی کن چند روزی است نقل محفل اهالی تلویزیون و منتقدان است. خیلی‌ها اعتقاد دارند این کار از اساس اشتباه است، چرا که از نظر سریال‌سازی چندان حرف خاصی در جهان برای زدن نداریم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.