صداقت وزیر اصلاحات برابر شیطنت «آرمان»

مشاهده مي‌كنيد كه در همين سال‌هاي تحريم تعداد مقالات پژوهشگران ايراني در نشريه‌هاي معتبر بين‌المللي مثل ISI و… رو به افزايش بود. بطور كلي من معتقدم محدوديت‌هاي خيلي جدي در اين زمينه به وجود نيامد.

کرسی وزارت علوم به چه کسی وفا می‌کند؟

وزارت علوم که در یک سال گذشته ۴ سرپرست و وزیر را تجربه کرده است باید مدت دیگری در انتظار باشد تا وزیر جدید معرفی شود، البته تاکنون گمانه‌زنی‌هایی پیرامون وزیر آینده شنیده شده است.

تغییر هفت رئیس دانشگاه در ۲۴ روز

عزل و نصب‌های وزیر علوم که در سال ۹۲، یکی از ماندگارترین رکوردهای تاریخ آموزش عالی کشور را برجا گذاشت در سال ۹۳ نیز ادامه دارد به طوریکه در سال جدید تقریبا هر ۴ روز یک رئیس دانشگاه جا به جا شده است.

داس توفیقی و فرجی‌دانا با دانشگاه‌ها چه کرد؟

از نمونه مهندسی سامانه ستاره‌یاب ملی نصیر یک نیز رونمایی شده ضمن اینکه این طرح مشترکی میان سازمان فضایی، دانشگاه خواجه نصیر و صنعت هوافضای کشور است. نخستین سامانه ستاره یاب ملی به عنوان ابزار ناوبری و کمک ناوبری برای تعیین موقعیت‌ها و ماهواره برها ساخته شده و این سامانه، قادر است تا با تصویربرداری از ستارگان آسمان و تطبیق اطلاعات آنها با حافظه پردازشگر خود، وضعیت ماهواره‌ها را با دقت بالایی محاسبه کند.

توفیقی مشاور فرجی دانا شد

سرپرست سابق وزارت علوم به عنوان مشاور وزیر علوم منصوب شد.

حمایت روحانی از اقدامات افراطی توفیقی

شما می‌بینید که دولت در صرف وقت در برابر منتقدان یا حتی برخی مخالفان ممسکانه برخورد می‌کند. دولت نمی‌خواهد در این شرایط وظایف اصلی خود را فراموش کند؛ چراکه این دولت آنچنان برای استفاده از فرصت مُصِر بود که برای نخستین‌بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران در روز تحلیف لیست ورزای پیشنهادی خود را تقدیم مجلس کرد. بر این اساس، ما از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که از سیاست دولت در زمینه عدم حاشیه‌پردازی حمایت کند.

اینفوگرافی: عزل و نصب‌های آقای سرپرست!

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی روی عکس زیر کلیک کنید.

فرجی دانا به جای توفیقی به مجلس معرفی شد

دفتر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، نامه حجت‌الاسلام روحانی مبنی بر معرفی وزرای پیشنهادی دولت «تدبیر و امید» برای تصدی وزارتخانه‌های «آموزش و پرورش»،«علوم، تحقیقات و فناوری» و «ورزش و جوانان» را جهت بررسی صلاحیت آنان از سوی نمایندگان مجلس به دفتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، ارسال کرد.

رئیس دانشگاه علوم اقتصادی برکنار شد

مهدی صادقی شاهدانی رئیس دانشگاه علوم اقتصادی هم با حکم سرپرست وزارت علوم دولت «ندبیر و امید» برکنار شد.

توفیقی قانون‌اساسی و شورای‌نگهبان را قبول ندارد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران خطاب به روحانی گفت: فردی را به عنوان سرپرست وزارت علوم تعیین کرده‌اید که قانون اساسی و شورای نگهبان که انتخابات را تأیید می‌کنند را قبول ندارد و این مسئله را در سخنرانی سال ۸۸ خود نشان داده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.