تشکر ستاد امر به معروف و نهی از منکر از شهردار کرمان+سند

ستاد امر به معروف و نهی از منکر از شهردار کرمان به دلیل پیگیری کارمند خاطی شهرداری تقدیر و تشکر کرد.

برای سردار محمدرضا نقدی

در اين شوره زار علوم انساني عجيب نيست يكي يافت شود كه نظامي باشد و عمرش را در جهاد گذرانده باشد و چه دقيق و ظريف بداند مشكل علوم انساني غير اسلامي ما كجاست و براي آن نسخه بپيچد و عده اي را بسيج كند كه در اين زمينه كار كنند!

«برجام»؛ خطوط قرمز ۱۰ گانه و منافع ملی

متن برجام از پیچیدگی های خاصی برخوردار بوده و در بسیاری از موارد، مخصوصا مواردی که به تعهدات طرف های مقابل بر می گردد، از شفافیت لازم برخوردار نبوده و کاملا قابل تفسیر می باشد. به عنوان مثال: برجام هیچ مکانیزم و محدودیت زمانی برای آژانس جهت تایید اقدامات ایران تعریف نکرده است.

فیلم: بررسی حقوقی برجام

به گزارش تریبون مستضعفین دکتر جلیل محبی در این فیلم به بررسی مسیر قانونی بررسی برجام می‌پردازد. وی در این فیلم می‌گوید ابتدا باید محتوای برجام بررسی شود و براساس آنکه به مصلحت نظام هست یا خیر، راهکارهایی حقوقی مختلفی را می‌توان اتخاذ کرد. وی پیشتر در یادداشت‌هایی +، +،+،+ نظر خود را بیان کرده است.

بایسته‌های مصالح حقوقی نظام اسلامی در قبال برجام

بیانات قطعی رهبر معظم انقلاب در طول مذاکرات و پس از آن در نامه به آقای روحانی و خطبه عید سعید فطر مطابق بند اول اصل یکصد و دهم قانون اساسی جزء سیاست‌های کلی نظام است که پس از قانون اساسی مهمترین سند در حقوق داخلی محسوب می‌گردد.
این بیانات را در دو دسته کلی می‌توان قرار داد: خطوط قرمز لازم‌الرعایه در طی مذاکرات و وظایف قوا بعد از جمع‌بندی برجام ( مداقه در متن جمع‌بندی مذاکرات و طی مسیر قانونی).

فیلم: مکانیزم ماشه

حجت‌الاسلام جلیل محبّی، رئیس بسیج حقوقدانان در این فیلم به تشریح ریسک‌های حقوقی پذیرش توافقنامه برجام و ابعاد حقوقی مختلف آن می‌پردازد.

ما، تحریم و دست های خالی

آنچه اینجانب به عنوان یک «حقوق خوانده» میتوانم به مردم ایران تقدیم کنم، و بیان آن را یک فریضه ملی و دینی میدانم، آن است که «تحریم ها به طور کلی لغونشده و قسمتی هم که تعلیق می شود به سادگی یک روند چند هفته ای و بدون این که ایران بتواند از حقوق خود دفاع کند قابل بازگشت است و در آن روز ما دیگر نه راکتوری داریم و نه اورانیم های غنی شده ای و نه سانتریفوژهای متعدد».

نحوه طی«مسیر پیش بینی شده قانونی» برجام

با عنایت به عبارت «مسیرقانونی پیش بینی شده» در نامه رهبری به ریاست جمهوری چنین برداشته میشود که نهادهای قانونی مندرج در قانون اساسی علی الاصول باید حقوق و تکالیف خود را در زمینه تصویب برجام استیفاء و انجام دهند.

احمدی‌نژادیسم راديكال

چندي است بحث ها بر سر بازگشت و قدرت گرفتن محمود احمدي نژاد داغ شده است كه اين علل مختلفي از جمله ناكارامدي دولت جاري در اداره اقتصاد، ركود و بيكاري شديد، انفعال شبيه به موت برخي در مقابل بيگانان و دشمنان ايران، توهين هاي به انتقاد كنندگان و غير آنها دارد.

پیش نویس طرح مبارزه با «زمین خواری»

هر شخص حقیقی یا حقوقی با اخذ یا پرداخت وجه یا مال و یا تبرعا یا برای امور عام المنفعه یا هر انگیزه دیگر با اعمال نفوذ بر خلاف مقررات قانونی مبادرت به تبدیل اراضی کشاورزی، باغی، جنگلی، مراتع، منابع طبیعی و مانند آنها به اراضی مسکونی یا ویلا یا معد برای سکنی نماید، به حبس تعزیری درجه چهار و جزای نقدی معادل ارزش زمین و انفصال دایم از مناصب حکومتی محکوم می شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.