کدام شهیدان مشهور در قاب سینما نشسته اند؟ + تصاویر

سینمای جنگ یک سینمای اجتماعی است؛ اگر این ژانر از سینما در کشور ما به سینمای دفاع مقدس نام‌گرفته به سبب تفاوتی‌ است که ما برای ماهیت جنگ یا در واقع دفاع خود از مرز و خاک و ایمان‌مان قائل هستیم. پس دور از انتظار نیست، سینمایی که می‌خواهد این‌گونه جنگ را به تصویر بکشد باید به سراغ کسانی برود که بتوانند غایت این قدسیت زمینی را نشان دهند.

آثار حوزه مقاومت حمایت شوند

جمال شورجه گفت: اگر رغبتی برای ساخت موضوعات مقاومت و دفاع مقدس وجود داشته باشد دوستان باید این کارها را در اولویت حمایت قرار دهند. اگر رغبت نشان ندهند باری از دوش ما کم نکرده‌اند.

«رستاخیز» اطلاعات ناقص به مخاطب می‌دهد

روی شخصیت های مثبت فیلم در جبهه حق شخصیت پردازی نشده و دوربین بیشتر در جبهه ی ناحق و جبهه ی اشقیا حضور دارد و آنها را کالبد شکافی وشخصیت پردازی کرده است و به همین دلیل وقتی وارد جبهه ی حق می شود خیلی سریع از روی شخصیت ها، اتفاقات و وقایعی که رخ داده رد میشود این اشکال فنی و فیلمنامه ای است.

تشکیل شورای مقاومت در سازمان سینمایی

کارگردان فیلم «۳۳ روز» با تاکید بر لزوم حضور نهاد‌های حکومتی برای ساخت فیلم‌هایی در مورد فلسطین و لبنان گفت: بخش عمده سینما را تهیه‌کنندگان خصوصی تشکیل می‌دهند که در این کارها سرمایه‌گذاری نمی کنند پس نیازمند نهادهای دولتی هستیم.

رئیس ستاد ولایتی منصوب شد

طی حکمی دکتر ولایتی شاهین محمد صادقی عضو هیات رئیسه مجلس را به عنوان رئیس ستاد منصوب کرد.

باید فقه سینما طراحی و تدوین شود

امروز در داخل کشور با عناصر فیلم سازی رو به رو هستیم که نه تنها دغدغه دینی ندارند بلکه خودشان هم ارتباطی با دین ندارند، در حوزه سینما معدود هنرمندانی هستند که پیشانی شان به مهر بخورد و عمده سینما دست اغیار است.

کسری بودجه؛ مشکل مهم سینما در سال آینده

جمال شورجه معتقد است کسری بودجه از مهمترین مشکلات سینمای ایران است و می گوید امیدوار است دولت بعدی هم نگاه مثبتی به سینما داشته باشد.

۹۰درصد نمازخوانان جامعه اهل سینما نیستند

جمال شورجه با اشاره به اینکه ۹۰ درصد افراد نمازخوان جامعه اهل سینما نیستند، تصریح کرد: یکی از مشکلات جامعه ما این است که این قشر …

استقبال فلسطینی‌ها از فیلم‌های جشنواره عمار

اکران‌های جشنواره مردمی عمار در غزه با اقبال گسترده فلسطینی‌ها و بازتاب رسانه‌ای همراه بوده و عنوان شده است که فیلم‌های اکران شده از مجموعه فیلم‌های بزرگ ایرانی است که به واقعیت جامعه فلسطینی نزدیک است.

روشنفکر نیستند، ادای روشنفکری درمی‌آورند

جمال شورجه گفت: من سینمای روشنفکری را به سینمای روشنفکری مریض‌، بیمار و چرک تشبیه می‌کنم؛ متاسفانه در ایران تنها ادای روشنفکری دیده می‌شود تا‌ روشنگری که با واقع‌بینی مباحث و مسائل را‌ کنکاش کند.