رتبه هفتم امید به زندگی در دنیا

نگاهی متفاوت به ایران پس از انقلاب اسلامی

شهرهای ایران به مرز پیری رسیدند!

طبق شاخص ورتهایم، اگر نسیت جمعیت زیر۱۵ سال به مرز ۲۰ درصد کل برسد نمایانگر جامعه ای پیر خواهد بود که متاسفانه طبق آخرین آمارهای رسمی کشور، برای مناطق شهری در سال ۹۳ این شاخص به مرز ۲۰ درصد رسیده است و این مهم بدین معناست که مدتی است شهرهای ایران پیر شده‌اند.

اسراف، تهدیدکنندۀ منابع است نه جمعیت

حجت الاسلام محسن عباسی ولدی گفت: در قرآن ردپایی از اینکه خدا نگران تمام شدن خزائنش باشد نمی بینیم. اینکه اگر جمعیت زیاد شود، زمین و آسمان از عهدۀ رزق مردم برنمی‌آیند، نگاه مشرکانه است.

بچه ای خوب است که آنگلوساکسون باشد!

سازمان عفو بین الملل، در قریب به دو ماه گذشته دو بار نسبت به تغییر سیاست های جمعیتی ایران واکنش نشان داده و آن را بر خلاف حقوق بشر عنوان نموده است. اما به چه دلیل این سازمان غربی با افزایش جمعیت در ایران مخالف است؟ آیا غرب و سازمان انگلیسی عفو بین الملل، از عواقب بحران جمعیتی ایران بی خبرند؟

بیشترین و کمترین تولدها در کدام استان‌ها است؟

گزارش ثبت احوال می‌افزاید در مجموع میزان موالید طی سال ۹۳ نسبت به سال قبل‌تر ۲/۴ درصد افزایش یافته است که این میزان افزایش نیز طی ۲۳ سال اخیر بی‌سابقه است. با این میزان افزایش نرخ خام زاد و ولد در سال ۹۳ به رقم ۷/۱۹ در هزار نفر رسید یعنی به ازای هر هزار نفرجمعیت کشور (مذکر و مؤنث) طی سال گذشته ۷/۱۹ نفر متولد شدند.

جمعیت زیاد زندانیان، عامل افزایش خودکشی‌

گزارشی از وضعیت زندان‌های انگلیس و ولز نشان می‌دهد شلوغی بیش از حد زندان‌ها، موجب افزایش شدید شمار خودکشی‌ها در زندان‌های انگلیس و ولز بین سال‌های 2013 و 2014 بوده است.

قلیان پای ثابت وسایل پذیرایی در خانه ها

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن معین شیرازی گفت: متاسفانه قبح استفاده از قلیان در خانواده‌ها از بین رفته و جزء ثابت وسایل پذیرایی برخی خانواده‌ها شده است.

شیب تند کاهش نرخ باروری در کشور

رئیس سازمان ثبت احوال کشور از شیب تند کاهش نرخ باروری خبر داد.

رشد اقتصادی نیازمند افزایش جمعیت

از دیدگاه علم اقتصاد، رشد اقتصادی در سایه کار و کوشش آحاد انسانی یک جامعه معنا و مفهوم می‌یابد. اگر در گذشته تنها بر سرمایه فیزیکی به عنوان عامل اصلی رشد اقتصادی تأکید می‌شد، امروز با به حاشیه رفتن این عامل، سرمایه‌های نوینی همچون سرمایه انسانی، سرمایه اجتماعی و نهادهای اقتصادی در مرکز توجه اقتصاددانان جهان قرار گرفته‌اند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.