شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

انگلیسی‌ها اجازه داشتند به هر کس که سیاه است شلیک کنند

روزنامه «گاردین» در مطلبی به سیاست‌های انگلستان در زمان خشکسالی در هند و قربانی شدن ۲۹ میلیون هندی می‌پردازد و می‌نویسد: سربازان انگلیسی در کنیا اجازه داشتند به هر کس که می‌خواهند، «اگر سیاه باشد»، شلیک کنند.

فیلم: مستند «چرا دانشجویان ایرانی سفارت را تسخیر کردند؟»

در این ویدئو با عنوان «چرا دانشجویان ایرانی سفارت را تسخیر کردند؟» که اصل آن توسط گروه‌های ضد جنگ آمریکایی تهیه شده و توسط این گروه ایرانی تدوین و ترجمه شده است، به اقدامات ضدبشری دولت آمریکا علیه ملت ایران از سال ۱۹۵۳ یعنی زمان کودتا علیه دولت مصدق تاکنون اشاره کرده است.

لایحه حقوقی دانشجویان تهرانی علیه جنایات انگلیس

لایحه حقوقی دانشجویان تهرانی علیه رژیم سلطنتی انگلیس ظهر امروز در دانشگاه تهران منتشر و به منظور پیگیری تقدیم محمد جواد لاریجانی شد.

«قحطی بزرگ» و ایرانی‌کشی انگلیسی‌ها

دکتر محدقلی مجد با تكیه بر اسناد، مدارك، گزارشهای آرشیو وزارت خارجه آمریكا و نیز اخبار، اطلاعات و گزارشهای موجود در روزنامه های آن دوران به ویژه روزنامه رعد و ایران همچنین خاطرات افسران و فرماندهان انگلیسی حاضر در ایران در زمان جنگ جهانی اول پرده از اسرار روزهای سختی بر می دارد كه در آن میلیونها ایرانی قربانی سیاست های استعمار پیر انگلستان می شوند.

جنایات انگلیس علیه ایران در مستند «پرونده غیرمختومه»

مستند «پرونده غیرمختومه» به بررسی جنایات استکبار به خصوص استعمار انگلستان علیه ملت ایران در صدوپنجاه سال گذشته می‌پردازد.

قحطی بزرگ و اعتراف ژنرالهای انگليسی

در جریان جنگ اول جهانی، ایران بیطرف به اندازه یك كشور در حال جنگ خسارت و خرابی تحمل كرد. ضایعه‌ای كه نتیجه مستقیم هجوم نیروهای بیگانه به كشورمان بود. علاوه بر خسارات و خرابیها، قحطی گسترده و گرسنگی و شیوع مرگبار انواع بیماریها، ره‌آورد دیگر حضور بیگانگان در داخل ایران بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.