خشونت های جنسی؛ جنایت جنگی

شورای امنیت سازمان ملل با صدور بیانیه مطبوعاتی،رفتار های خشونت آمیز جنسی بویژه ازدواج های اجباری بعنوان تاکتیک های جنگی درجبهه های عراق و سوریه را جنایت جنگی خواند و محکوم کرد.

بمباران کمک‌های بشردوستانه در یمن

سازمان دیده بان حقوق بشر از حمله جنگنده های سعودی به دو انبار کمک های بشردوستانه خبر داد و خواستار تحقیق درباره آن شد.

حضور ایران و حزب الله در سوریه دفاع مشروع است

احتمال طرح دعوا در تعداد زیادی از دادگاه های بین المللی وجود دارد. چرا که چنین جرایمی از نظر بین المللی منع شده اند و موارد این دسته از اعمال تروریستی و جرایم جنگی بر اساس صلاحیت بین المللی، خصوصا دادگاه بین المللی کیفری قابلیت استماع دارند. بنابراین، تروریست های مظنون ممکن است برای اعمال تروریستی خود مورد تعقیب قرار گیرند.

چامسکی: حمله به سوریه جنایت جنگی است

نوام چامسکی تاکید کرد هر حمله‌ای به سوریه که بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل انجام شود، جنایت جنگی است.

ایران جنایت جنگی آمریکا را تصویر می‌کند

فیلم سینمایی «حکمی برای جنین» با موضوع جنایات جنگی آمریکا در منطقه فلوجه عراق ۱۵ فروردین ماه جلوی دوربین می‌رود.

فعالان ضدجنگ: اوباما جنایت‌کار جنگی است

شواهد استفاده آمریکا از هواپیماهای بدون سرنشین در عراق و افغانستان برای کشتارهای هدف‌دار موجود است که معمولاً منجر به کشتار افراد بسیار دیگری شده است که هیچ‌گونه ارتباطی با اهداف این عملیات‌ها نداشته‌اند. هیچ حد و حدود قانونی مشخصی برای تعیین حوزه عملیاتی هواپیماهای بدون سرنشین و افرادی که ممکن است هدف این‌گونه حملات قرار بگیرند، وجود ندارد.

سناریویی جدید برای سرنگونی بشار اسد

کارشناسان سیاسی از اظهارات مقامات سازمان ملل در مورد ارجاع پرونده مقامات سوریه به دیوان بین‌المللی کیفری به جرم جنایات جنگی انتقاد کرده و آن را سناریویی با هدف سرنگونی دولت سوریه خواندند.

گلوبال ریسرچ: کشتار قومی در سوریه و آمادگی غرب و اعراب برای کودتا

این کار در واقع نقص اصول قانون بین المللی است – مهم‌تر ازهمه ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر در رابطه با دریافت و انتشار اطلاعات وآ راء واقعی از طریق هر رسانه، بدون توجه به مرزهای جغرافیائی است. مهم‌تر از همه، این روش مصوبات مجمع عمومی سازمان ملل را نقص می‌کند……

بازداشت‌های اداریِ رژیم اشغال‌گر قدس

انجام بازداشت اداری از جانب اسراییل علیه ملت فلسطین بر اساس مقررات اضطراری… سال 1945 که عملاً لغو شده است، دال بر نقض حقوق بین‌المللی از سوی این رژیم می‌باشد. ماده 43 توافقنامه لاهه در سال 1907 تأکید می‌کند که نیروی اشغالگر هیچ گونه حقی در تغییر وضعیت قانونی کشور اشغال شده ندارد.

جان می فروشیم، چند می خرید؟

عراقی ها به واسطه اشتباه سربازان امریکایی کشته می شوند و به انها خون بهایی هم پرداخت نمی شود اما همزمان پنتاگون با دولت عراق بر سر پرداخت غرامت به سربازان امریکایی حاضر در جنگ نخست خلیج فارس به توافق می رسد. بر اساس این قرداد به دلیل وحشی گری های صدام حسین در جریان این جنگ ، دولت امروز عراق به صداها سرباز امریکایی اسیب دیده در آن دوران 400 میلیون دلار پرداخت می کند

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.