دشمن از اسلامیت نظام و استقلال کشور عصبانی است

مردم در این چند روز، استخوان در گلو و خار در چشم این چند روزه تحمل کردند. این صبر انقلابی، این تحمل توأم با «کظم‌غیض» این حفظ نظم و آرامش، این هوشیاری، آماده بودن اما منتظر دستور ماندن و دست روی دست گذاشتن نکته بسیار جالبی بود. اگر منع مسئولین نبود مردم ما، جوانان مسلمان، غیور و انقلابی ما با این عناصر اوباش به شدیدترین وجه برخورد می‌کردند و آنها را به سزای اعمالشان می‌رسانند.

مصافی با «مستند مصاف»

این اثر نیز مانند آثار پیشین مرکز سفیر حرکتی جسورانه و رو به جلو در جهت تبیین بخشی از تاریخ انقلاب و رفع برخی ابهام‌ها در این مسیر محسوب می‌شود. یقین آنکه، یک اثر ایده‌آل و بلااشکال، بیش از هر چیز نیازمند تجربه است و مرکز مستند سفیر شاید تا چند سال دیگر هم هنوز در مرحله کسب تجربه و آزمون خطا باشند.

نگاه کاریکاتوری به مطالبات رهبری فاجعه کوی را می‌آفریند

نمود تمام عیار این دیدگاه را می‌توان در جریان‌هایی جست که حاضرند برای برخی مطالبات رهبری چون بومی‌کردن علوم انسانی یا مساله فتنه و ساکتین آن هزاران بار گریبان چاک دهند و سخنرانی و مصاحبه کنند ولی در برابر مطالبه‌ای دیگر هم‌چون پیگیری پرونده کوی که از قضا با عبارت «خون شدن دل رهبری» از جانب خودشان بر زبان‌ها افتاد دست به اجتهاد بزنند و بدون اولویت معرفی‌اش کنند و از تلاش برای جلوگیری از رسانه‌ای شدن اندک پی‌گیری‌های رخ داده بر خود ببالند

حاشیه امنی برای هیچ‎کس نیست

با پیگیری مقام معظم رهبری دستگاه قضا در مقام برخورد با متهمان واقعه کهریزک برآمد و فرایند دادخواهی در مجاری مختلف پیگیری شد اما از زمان قرائت گزارش کمیته حقیقت‎یاب مجلس درباره واقعه کوی دانشگاه، هیچ مسئولی در این‎باره موضع‎گیری نکرده است. جای آن دارد که هم‎زمان با برگزاری آخرین دادگاه‎‎های متهمان کهریزک، مسئولان قضائی متهمان حادثه وحشتناک کوی دانشگاه 88 را نیز شناسایی و با آنان برخورد کنند.

تصاویری دیده نشده از فاجعه کوی دانشگاه به سال ۸۸

در تصاویر به آتش کشیده شدن یک کامیون و یک کیوسک از سوی معترضین درون کوی دانشگاه و هم‌چنین خسارات وارد شده به اتاق‌های دانشجویان پس از حمله‌ی نیروی انتظامی و نیروهای مقاومت بسیج تحت امر نیروی انتظامی دیده می‌شود.

بازخوانی فاجعه کوی دانشگاه تهران در شماره جدید پنجره

علیرضا زاکانی در سرمقاله پنجره صدو چهل و دو سعی کرده است به ‎دلیل حضور بی‎واسطه‎ در هردوی این حادثه‎‎ها و مواجهه مستقیم با اصل واقعیت آن‎ها، به برخی از ابعاد آن اشاره کند؛ به همین مناسبت نیز پرونده این هفته سرویس «دانشگاه» هم به بهانه بازخوانی ماجرای 18 تیر 78 و 25 خرداد 88 به همین موضوع پرداخته است. در این پرونده روایت‎‎های مختلفی را خواهید خواند و قضاوت نهایی با شماست.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.