یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

تظاهرات استقلال‌طلبی هزاران یمنی در«عدن»

هزاران نفر از طرفداران جنبش اعتراضی جنوب یمن در «عدن» در حال تظاهرات هستند و بر ضرورت استقلال از شمال این کشور تاکید دارند.

جنبش ضدتحریم تشکیل می‌شود

برخی از سازمان‌های غیردولتی و نهادهای جامعه مدنی فعال در عرصه حقوق بشر در جهت همبستگی بین‌المللی علیه تحریم غیرانسانی علیه ایران جنبش ضد تحریم تشکیل می‌دهند.

بازتولید جنبش‌های اجتماعی، لازمه تحقق تکاملی انقلاب

کتاب‌های اول انقلاب را که نگاه می‌کنیم می‌بینیم نوشته شده: «فقه اجتماعی» و مرادش «فقه دولت» است. در سطح نخبگان، دولت مساوی بود با جامعه و این «دولتی کردن همه‌ی امور» مانع عمده‌ای در مسیر بازتولید جنبش‌های اجتماعی هم‌بردار و معطوف به انقلاب اسلامی است؛ اما دلیل مهم‌تر آن باز می‌گردد به نوعی محافظه‌کاری ساختاری ریشه‌دوانده در اندیشه‌ی حزب‌الله به عنوان نیروی معطوف به انقلاب؛

«سکوت دیگر نه» به آمریکا رسید

به گفته رهبران بومیان کانادا دولت هارپر باید با توقف اجرای این قانون، حقوق بومیان را به رسمیت شناخته و با رهبران آن‌ها وارد مذاکره شود.

آیا اخوان المسلمین در ایران هم حضور دارد؟!

مهمانان سنی مذهب ایران که از کشورهای عربی مانند مصر و غیره برای شرکت در کنفرانس ها و برنامه های مختلف به ایران سفر می کنند، توسط اخوان المسلمین ایران خود را «جماعت دعوت و اصلاح ایران» می نامند، شناسایی و دیدار و گفتگوهای محرمانه ای با آنان صورت می گیرد.

مرگ سبز؛ جنبشی اجتماعی یا خیابانی؟!

جریان سبز تلاش فراوانی نمود تا خود را در قامت یک جنبش اجتماعی معرفی نماید اما شکست های پی درپی این جریان در فراخوان‌های عمومی‌اش وعدم استقبال مردم از برنامه های آن، نشان داد که این جریان حداکثر یک جنبش خیابانی مقطعی بود.

جنبش اخوان المومنین: کفار باید از حجاز بروند

یک گروه موسوم به جنبش آزادی‌بخش حجاز با انتشار بیانیه‌ای آل سعود را کفار خواند و خواستار کناره‌گیری آنان از قدرت شد.

جماعت سبز اموی علیه اندیشه‌های امام(ره) قیام کرد

جماعت جنبش سبز اموی بارها ضدیت خود را به گونه های مختلف با این اندیشه عینی حضرت امام نشان داده بودند که نمونه مشهود آنها سردادن شعار “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” در روز مبارزه و اعلام برائت از رژیم اشغالگر قبله اول مسلمین بود

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.