روحانی دبیرخانه غیرمتعهدها را تعطیل کرد

رییس‌جمهور دستور بررسی فعالیت‌های دبیرخانه جنبش غیر متعهدها را داده بود تا بر اساس آن ارزیابی شود که آیا ضرورت ادامه کار این دبیرخانه و فعالیت آن وجود دارد یا خیر که پس از بررسی‌های انجام شده قرار شد این مسئولیت به وزارت امور خارجه واگذار شود.

سرنوشت دبیرخانه غیرمتعهدها چه می‌شود؟

دبیرخانه جنبش عدم تعهد به عنوان بازوی قدرتمند این جنبش، این روزها در انتظار تصمیمات جدید است درحالی که حتی تابلوی خود را هم از دست داده است.

وقتی شهید دوران نشست غیرمتعهد‎‌ها را لغو می‌کند

به گزارش تریبون مستضعفین شب گذشته دکتر علی اکبر ولایتی در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: در زمانی که من وزیر امور خارجه بودم قرار بود اجلاس هفتم جنبش عدم تعهد به میزبانی دولت عراق برگزار شود، در آن زمان ما در حال جنگ با عراق بودیم و من خانم گاندی را تهدید کردم که […]

حمایت غیرمتعدها ار برنامه هسته‌ای ایران

نماینده کشورمان در آژانس انرژی اتمی گفت: بیش از ۱۰۰ کشور عضو جنبش غیرمتعهد‌ها بار دیگر از برنامه هسته‌یی کشورمان حمایت کردند.

فرصت‌های اقتصادی ریاست جنبش عدم‌تعهد

مرحله بعدی شکل گیری تشکل اقتصادی غیرمتعهد‌ها کمک کردن به کشورهای ضعیف جهت بهره بردای از پتانسیل‌هایشان است. بسیاری از کشور‌ها به علت ضعف عمده‌ای که سالیان دراز توسط استعمار در آن‌ها پدید آمده است توانایی بهره بردای از منابع خود را ندارد. این امر نیازمند کمک کشورهای قوی‌تر به آن‌ها برای جبران ضعف‌های اقتصادی آنهاست. جبران اقتصادی کشورهای فقیر سبب می‌شود که هم اقتصاد این کشور‌ها پویا شود و هم آنکه به عنوان سدی در جلوی رشد این پیمان اقتصادی نباشند.

ریاست جنبش عدم تعهد فرصتی برای اقتصاد مقاومتی

البته اگر ائتلاف بزرگ جهانی کشورهای غیر متعهد شکل گیرد، در این صورت برگ برنده تحریم‌ها در دست این کشور ها خواهد بود. گسترش اقتصاد و قدرت واحد سیاسی سبب می‌شود تا این کشورها نیز توانایی تحریم کشورهای غربی را داشته باشند و از یک اقتصاد تدافعی به اقتصادی تهاجمی و پویا تبدیل شوند. در این صورت است که دنیا از نظام تک قطبی یا دوقطبی بیرون خواهد آمد و مجبور به تبعیت از قدرت مستضفان جهان و پیروی از تصمیات آنها خواهد شد.

آمادگی ایران برای «مدیریت جهانی» به روایت رحیمی

افرادی که در گذشته مدیریت جهانی را مسخره می کردند الان می توانند موضع گیری خود را اصلاح کنند و به کمک این نهضت و جنبش بپیوندند.

اجلاس تاریخی تهران به پایان رسید

نشست پایانی و مراسم اختتامیه شانزدهمین اجلاس جنبش غیرمتعهدها با سخنرانی رئیس‌ و سران این جنبش در تهران برگزار شد.

هندسه نوین جهانی و جایگاه جدید ایران

پس از برگزاری اجلاس شانزدهم جنبش عدم تعهد در تهران که به رغم تمام فشارهای آمریکا و غرب با استقبال کم‌نظیر و حضور نمایندگان ۱۲۰ کشور جهان مواجه شد، اکنون پرسش اصلی این است که ایران اسلامی به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد چه مسئولیتی در هندسه نوین جهانی دارد؟

رونمایی ۱۰کتاب با محوریت جنبش غیرمتعهد‌ها

این کتاب‌ها شامل کتاب جنبش عدم تعهد به روایت اسناد؛ از باندونگ تا تهران، جنبش عدم تعهد در گذر تاریخ، کتاب‌شناسی جنبش عدم تعهد، بیانیه‌های پایانی پانزده اجلاس گذشته به زبان انگلیسی، مجموعه کامل مقالات ارائه شده در کنفرانس علمی جنبش عدم تعهد، مجموعه آرا و اندیشه‌های رییس جمهور درباره مسائل جهانی است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.