هركه بر فتنه‌گران شد بدگمان حق ندارد پانهد دراين مكان

حوزه هنري با بيش از سي مركز استاني بگويد در طي چهار سال گذشته دو مستند 15 دقيقه‌اي راجع به فتنه ساخته است؟! انگار بر سر در بخش سينمايي حوزه زده اند: هر كه بر فتنه گران شد بدگمان حق ندارد پا نهد در اين مكان! آقايان جواب بدهند چرا حوزه هنري خودش را به كوچه علي چپ زده و اين ميدان را عليرغم تذكرات مكرر دلسوزان؛ عامدا و موكدا خالي كرده بلكه آنرا در اختيار هواداران سران فتنه گذاشته؟ اينكار فرهنگي است يا سياسي؟

جشنواره فیلم فجر متعلق به انقلاب اسلامی نیست

با وجود انتقادهایی که ما می‌کنیم مدیران سینمایی به راحتی به فیلم‌هایی که می‌خواهند جایزه می‌دهند پس معلوم می‌شود که هنوز فضای گفتمانی ایجاد نشده. سینما زبان پیچیده‌ای است و ما باید با سینماگران مدارا کنیم تا بتوانیم سینمای انقلاب را محقق کنیم. باید به‌ گونه‌ای عمل کنیم که انواع نظرها در فضای گفتمانی سینمای انقلاب مطرح شود.

گزارش تصویری: اختتامیه جشنواره سینما انقلاب

سومین جشنواره سینما انقلاب شب گذشته با تقدیر از برگزیدگان به کار خود پایان داد.

روح‌الله رجبی: امسال جایزه ققنوس نداریم

جایزه امسال در تعلیق است، به دلیل آسیب شناسی که سال گذشته داشتیم، نقدهایی وجود داشت، هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است و باید بررسی کنیم، امسال فیلم‌ها هم شاخص هستند و هم هنرمندان اصلی در جشنواره حضور پیدا کرده‌اند، اما براساس شرایط باید ببنیم که اگر فیلمی واقعا شایسته تجلیل بود، به عنوان فیلم برتر امسال معرفی کنیم.