پیام جنبش وال‌استریت؛ اعتراض به بی‌عدالتی

پوسترهای این نمایشگاه با نگاهی انتقادی به مسئله سرمایه‌داری در ایالات متحده می‌پردازند و مسئله نابرابری اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را نشان می‌دهند.

نگاهی شرقی به جنبش وال استریت

مستند «ضلع شرقی وال استریت» به کارگردانی سیدمهدی کرباسی و محصولی از سفیر فیلم امشب در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار اکران می‌شود.

برای آمریکا‌شناسی این کتاب‌ها را بخوانید

در روزهای استکبار ستیزی، به معرفی برخی کتاب‌هایی می‌پردازیم که در آن به واقعه‌ی سیزدهم آبان، فعالیت‌های ضد آمریکایی، جنش‌های آمیرکایی ستیز و… اشاره شده است.

روایت جنبشی كه آمریكا را دگرگون کرد

جنبش اعتراضی مردم آمریكا را كه به جنبش اشغال وال‌استریت نامبردار شد، می‌توان یكی از مهم‌ترین وقایع سیاسی چندین سال اخیر در آمریكا دانست؛ چرا كه برخلاف بسیاری از وقایع مهم تاریخ آمریكا، تاثیرگذاران و تشكیل‌دهندگان اصلی این جنبش، حقیقتا ریشه در دل «مردم» آمریكا دارند و شعارهای مطرح‌شده در آن، ادبیات جدیدی را در جنبش‌های اعتراضی و فرهنگ سیاسی ایالات متحده، تولید كرده است.

جنبش وال استریت و «دولت پلیسی» آمریکا

امروز در آمریکا افرادی با عنوان « اهل حقیقت» ( the truthrs ) پیدا شده‌اند که هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود. آنها توضیحات رسمی و دولتی را ، از جمله در مورد ۱۱سپتامبر و حوادث تروریستی داخل امریکا ، باور نداشته، نسبت به حکومت بی اعتماد بوده و به دنبال حقیقت هستند.

افزایش 70 درصدی فقر در امریکا

از سال دوهزار و هشت تا کنون شمار افرادی که از کمکهای غذایی دولت یا مؤسسات خیریه در آمریکا استفاده می کنند هفتاد درصد بیشتر شده است.

فرید زکریا: دموکراسی آمریکایی در ناکارآمدترین دوران خود است

تحلیلگر برجسته آمریکایی در یادداشتی، ضمن برشمردن مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ایالات متحده، معتقد است که روند کنونی دموکراسی‌های غربی، آن را از کانون عرصه بین‌الملل به حاشیه خواهد راند.

چرا اوباما در وال‌استریت ناکام ماند؟

در حالی که بانکداران وال استریتی ضربه ای سخت به اقتصاد آمریکا وارد کردند که در طی هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده است اما دولت اوباما تلاشی برای تحت پیگرد قرار دادن این افراد انجام نداده است. همچنین وال استریت همچنان با ساختار سابق خود در حال تکرار شکست های اقتصادی سابق است.

پوستر: جنبش وال استریت ادامه دارد

وب سایت occuprint.org یک پایگاه مردمی برای جنبش تسخیر وال استریت است که به گفته گردانندگان آن به جمع آوری، چاپ و توزیع پوستر در حمایت از جنبش بین المللی اشغال وال استریت می پردازد.

ظرفيت بيداری اسلامی و جنبش وال‌استريت بيشتر است يا يورو ۲۰۱۲؟!

خیلی از مردم ایران هنوز که هنوز است کشورهای درگیر در موضوع بیداری اسلامی را نمی‌شناسند و اطلاع دقیقی از ریشه‌های شکل گیری این جنبش‌ها ندارند. مطالب مهمی در روزنامه‌های جهان –خاصه جهان عرب- درباره این رویداد بزرگ منتشر می‌شود که راهی به سبد اطلاعات مردم پیدا نمی‌کند. هنوز مردم به درستی نمی‌دانند ریشه اعتراضات مردم آمریکا چیست و اصلا بحران مالی جهانی چگونه شکل گرفته است.