پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

جبهة النصرة لأهل الشام: از پیدایش تا انشعاب

حمزه مصطفی المصطفی با تلاشی پیگیرانه، اطلاعاتی دست اول و بسیار شگفت‌انگیز از این گروه جمع‌آوری کرده است که سویه‌های دیگری از این گروه را به ما نشان می‌دهد.

جریان‌شناسی سلفی‌گری

القاعده هیچ وقت پا نمی‌گیرند و سریعا از بین خواهند رفت. الان هم شده‌اند ابزار دست غرب و عربستان و قطر. من یک زمانی که القاعده درست نشده بود نمی توانستم خوارج را تحلیل کنم. الان همین ها را می بینم. کسانی که فکر می کنند مخالف امریکا هستند، ولی هر کاری می کنند به سود امریکا است.

هتک حرمت پيکر مطهر حجر بن عدي

یگان موسوم به «هماهنگي منطقه عدرا البلد در حومه دمشق» وابسته به ارتش آزاد سوریه، با انتشار اين خبر در صفحه فيسبوک خود و انتشار تصاوير اين هتک حرمت بی سابقه، اعلام کرد: «اين بارگاه «حجر بن عدی الکندی» یکی از قبور معروف نزد شيعيان در «عدرا البلد» در غوطه واقع در حومه دمشق است که قهرمانان ارتش آزاد سوريه، آن را نبش کرده و جنازه را به مکان ناشناخته دیگری منتقل کرده و دوباره دفن کردند تا ديگر اين مکان، مرکزي براي شرک ورزیدن به خدا نشود.»

«جهاد نکاح» فتوای جدیدسلفی های تکفیری

فتوای «جهاد نکاح»، به محمد العریفی، مبلغ سعودی نسبت داده شده اما وی این ادعا را تکذیب کرده و عنوان داشت: این سخن اشتباه است و هیچ انسان عاقلی این حرف را نمی‌زند.

تفکرات حجتیه، انگیزه ترورهای سلفیت قتالی

اگر در نزدیک یک مسلمان شیعه به امام علی(ع) توهین بشود، قطعاً ناراحت می‌شوند ولی شاید واکنش محکمی نشان ندهد! ولی در سلفیت حتی ممکن است آن فرد هتاک کشته شود، زیرا امام علی(ع) از صحابه پیغمبر است! و برای بقیه صحابه‌ها که اهل سنت قبول دارند هم همین‌طور است.» وی علت یکی از ترورهای گروه خود را که از یک سی‌‌دی نشأت گرفته بود، هتک حرمت و لعن به خلفای اهل سنت است توسط سخنرانان مذهبی داخل کشور دانست.

پرواز اختصاصی برای تروریست‌های القاعده

سازمان اطلاعاتی ترکیه در وزیرستان پاکستان در تاریخ 10 سپتامبر 2012، 93 نفر از عناصر القاعده و طالبان را با یک فروند ایرباس به شماره پرواز 709 به استانبول و از آنجا به هاتای ترکیه در نزدیکی مرز سوریه منتقل کرد.

فتنه‌ توهین به پیامبر بیداری اسلامی را به کدام‌سو می‌برد؟

رسانه‌های غربی تلاش کرده‌اند که حمله به سفارت‌خانه‌های آمریکا را به گروه‌های سلفی و تکفیری نزدیک به القاعده نسبت دهند. آنان سعی دارند با سوءاستفاده از این واقعیت که سازنده‌ی فیلم از قبطیان مصری است و این گروه عامل درگیری همیشگی با سلفی‌های مصر‌اند، این امر را صرفا بروز اختلافات قومی جدیدی در مصر نشان دهند.

دولت سوریه بین مخالفین مسلح اختلاف می‌اندازد

یک کارشناس مسائل نظامی سوریه تاکید کرد، عدم هماهنگی عملیاتی و اختلافات داخلی تروریست‌ها را به بمب ساعتی تبدیل کرده است که هر آن انتظار انفجار آن می‌رود.

مخالفان اسد و تکرار سرنوشت شورای ملی مقاومت ایران

به زودی سلفیون و ارتش آزاد سوریه راه خود را بیش از پیش از شورای ملی سوریه جدا کرده و به اقدامات ترویستی و مسلحانه بیشتری روی می‌آورند. هم‌چنان که منافقین هم دست همه اعضای شورای ملی مقاومت را در پوست گردو گذاشتند. در دولت‌های خارجی مخالف اسد هم شکاف خواهد افتاد. عربستان و اردن، آشکارا از ارتش آراد حمایت خواهند کرد و ترکیه هم به طرفداری همزمان از سکولارها و اخوان‌المسلمین ادامه خواهد داد. قطر هم احتمالا با ترکیه همراه خواهد شد.

القاعده و آمریکا، دوستانی که دشمن شدند

گروهک القاعده که وجود خارجی آن با تحولات جدید در خاورمیانه بیش از گذشته ابهام آمیز شده است، به وسیله آمریکا در افغانستان(در زمان حضور ارتش شوروی) ایجاد شد و بسیاری از کارشناسان معتقدند که پس از حمله آمریکا به افغانستان از هم پاشید و دیگر وجود خارجی ندارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.