سیطره داعش بر شهر کوبانی در شمال سوریه

به رغم ادامه حملات جنگنده های ائتلاف به مواضع داعش در اطراف کوبانی شبکه العربیه از سیطره داعش بر این شهر خبر داد.

مأموریت هواپیمای رادارگریز جدید آمریکا +عکس

برخی تصاویر غیر رسمی که به تازگی در برخی پایگاه های اینترنتی منتشر شده، از ساخت یک هواپیمای رادارگریز جدید در قالب پروژه ای سری توسط آمریکا حکایت دارد. هواپیمایی که هنوز هیچ گونه جزئیاتی درباره آن قابل دسترسی نیست، اما گمانه زنی درباره مأموریت آن و دلیل فاش نمودن این پروژه از سوی دولت آمریکا آغاز شده است.

عکس: جنگنده F-۳۱۳ ایرانی

این جنگنده پیشرفته با مشخصات ظاهری منحصر به فرد، دارای سطح مقطع راداری بسیار کم و همچنین قابلیت انجام عملیات پروازی در ارتفاع پست است. بهره‌گیری از مواد پیشرفته در ساخت هواپیما و سیستم‌های الکترو اویونیک پیشرفته از دیگر ویژگی‌های جنگنده قاهر 313 است.

تولید نسل جدید از جنگنده‌ تماماً بومی ایران

اوایل سال 83 بود که صدای صاعقه در ایران پیچید و مقامات نظامی ایران از ساخت یک جنگنده تماماً بومی در کشور خبر دادند. چندی بعد و در سال 85، جنگنده صاعقه برای نخستین بار با پرواز موفق در رزمایش ضربت ذوالفقار رسما به ناوگان نیروی هوایی ارتش پیوست تا نام ایران بعد از آمریکا، روسیه، چین، هند و چند کشور دیگر جهان جزو 10 قدرت دارای فناوری پیچیده ساخت و تولید جنگنده‌ها ثبت شود.

جنگنده‌های ترکیه مواضع داعش را بمباران کردند

ارتش ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های این کشور مواضع دولت اسلامی عراق و شامات موسوم به داعش را هدف حمله قرار دادند.

سقوط جنگنده «اف ۱۵» آمریکا در ژاپن

ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک فروند جنگنده «اف ۱۵» آمریکا در اقیانوس آرام در امتداد جزیره «اکیناوا» ژاپن سقوط کرد.

تجاوز جنگنده‌های سعودی به نقاط مرزی یمن

جنگنده‌های سعودی با تجاوز به نقاط مرزی یمن دیوار صوتی را در این مناطق شکستند.