پیام تبریک تهدیدآمیز طالبان به اوباما

اوباما می داند که آمریکایی ها از جنگ خسته شده اند و البته هزینه های جنگ هم آنها را خسته کرده است. وی باید به مردمانش گوش کند و به این جنگ های پوچ پایان دهد. اوباما این بار باید از فرصت های موجود استفاده کند. وی باید برای جلوگیری از ترویج حس های ضد آمریکایی در جهان کاری انجام دهد و به این روند که آمریکایی ها خود را پلیس جهان می دانند، پایان دهد.

ICG: افغانستان در سال ۲۰۱۴ سقوط می‌کند

افغانستان به دلیل ناتوانی حکومت این کشور برای برگزاری انتخابات آزاد در آینده با تهدیدات بیشتری روبروست.

محاکمه نظامیان ناتو به جرم قرآن‌سوزی

9 نظامی امریکایی به جرم سوزاندن صد جلد قرآن و بی احترامی به اجساد افغان ها محاکمه نظامی می شوند.

فرانسه هزینه 40 هزار نیروی خود در افغانستان را از کجا تامین می‌کند؟

چهارمین صادر کنندهٔ تسلیحات نظامی، به عنوان یکی از قدرت‌های بزرگ اروپایی و با اتکا به عضویت دایم خود در شورای امنیت سازمان ملل متحد، برخورداری از پشتوانهٔ اقتصادی، تکنولوژیک و نظامی به‌نسبت قدرتمند، همواره مایل بوده است تا نقش فعالی در صحنهٔ سیاست اروپا و نیز نظام بین‌الملل ایفا کند؛ اما به چه قیمت؟

گریه کن سرباز

گریه کن سرباز/ گریه کن، اما نه فقط برای دلتنگی فرزندت/ گریه کن برای انسانیتی که در زیر پای تو و رهبرانت لگد مال شده/ گریه کن برای عاطفه ای که در وجودت مرده/ گریه کن برای شرف و آزادگی که از دست داده اید…

گزارش تصویری: احمدشاه مسعود، شیر پنج شیر

احمدشاه مسعود ملقب به شیر پنجشیر ۱۱ شهریور ۱۳۳۲ در یکی از روستاهای ولایت پنج شیر متولد شد. این مبارز مسلمان سال های متمادی با ارتش شوروی و پس از آن با طالبان برای آزادی افغانستان جنگید، وی پس از سال ها مبارزه روز ۱۸ شهریورماه ۱۳۸۰ بر اثر انفجار انتحاری دو تروریست که خود را خبرنگار معرفی کرده بودند، در خواجه بهاوالدین ولایت تخار افغانستان به شهادت رسید.

سال 2010 سال شورش و اعتراض

سال 2010 با همه تحولات كوچك و بزرگ پايان يافت و جاي خود را به سال 2011 داد. سال گذشته نيز همچون سال هاي پيشين جهان شاهد حوادث گوناگوني بود كه هر كدام معادلات سياسي و اقتصادي آن منطقه را بر هم زد. در اروپا ناآرامي ها و شورش هاي فراواني به وقوع پيوست كه مردم با برپايي تظاهرات به اجراي رياضت اقتصادي دولت ها اعتراض كردند.

اتفاق دو امر عجيب در كار افغانستان‏

حادثه‏ى دوم كه آن هم از لحاظ عجيب بودن، كمتر از اولى نيست، اين است كه بعد از آن‏كه روسها رفتند و دولت صورى افغانستان تنها ماند، تحليل همه اين بود كه با يك حمله‏ى مجاهدان، قضايا تمام خواهد شد و مجاهدان پيروز خواهند گرديد. حادثه‏ى دوم اين بود كه مجاهدان شكست خوردند و پيروز نشدند

ناتو ؛ جعبه ابزار ناکارآمد آمریکا در افغانستان

دو دهه است که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی بعد از پایان جنگ سرد بین دو حالت خودبزرگ بینی و سرخوردگی تاب می خورد. یک زمان این ائتلاف نظامی به قدری خود را قوی احساس می کند که می خواهد نظم جهانی را تغییر دهد و زمانی نیز در مناقشات جنگ افغانستان به مرحله فروپاشی می رسد.

«کودکان هیولایی» هدیه‌ی آمریکا به مردم عراق و افغانستان

پديده «كودكان هيولايي»، پديده اي است كه با حمله هاي نظامي آمريكا و متحدانش به كشورهايي مانند عراق و افغانستان موضوعيت پيدا كرده است.
«كودكان هيولايي» همان كودكاني هستند كه بواسطه استفاده از اورانيوم ضعيف شده‌ توسط آمريكا و اثرات آن بر والدين آنها بصورت ناقص به دنيا مي آيند كه بخاطر شمايل آنها به اين نام خطاب مي شوند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.