خباثت عربستان سعودی در جنگ تحمیلی

در فاصله میان عملیات‌های «بدر» و «الفجر۸» مسائل مختلفی فراروی تصمیم‌گیرندگان سیاسی نظامی کشور قرار داشت. یکی از مسائل این بود که کشور عربستان و شیخ‌نشین‌های جنوب خلیج‌فارس ۲۹ میلیارد دلار در اختیار رژیم عراق قرار دادند.

روایتی متفاوت از مذاکره کننده‌های هسته‌ای

متن ذیل ترجمه‌ مقاله‌ ای به قلم رابین رایت در هفته نامه نیویورکر است که به تبعات جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و تاثیر آن بر مذاکرات ایران و ۶ قدرت جهانی می پردازد.

می‌خواستیم صدام را در کاخش خفه کنیم

نویسنده خاطرات «آن بیست و سه نفر» بابیان این‌که قهرمان‌پروری ملی، هویت دهی و انسان‌سازی مهم‌ترین شاخصه کتاب‌های فاخر دفاع مقدس است، کتاب خودنوشت «آن بیست و سه نفر» را دربردرانده عناصر هویت بخش، نشاط آفرین و تجربه ای ماندگار دانست.

بخش‌های خواندنی رمان «عریان در برابر باد»

احسان سالمی- بعضی کتاب‌ها خیلی زود بر سر زبان ها می‌افتد. کتاب هایی که بسیار خواندنی‌اند ولی شاید فرصت خواندن این کتاب ها را نداریم.

صدای ذهن زنان در روایت آن‌ها از دفاع مقدس

پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس، درباره نقش زنان در جنگ تحمیلی و پرداختن به آن در آثار ادبی گفت: خاطرات زنان از جنگ تحمیلی سرشار از احساسات و عواطف درونی آن هاست که مخاطب را همراهی می کند.

خدایا! عاشقم کن

بعد از مدت‌ها کشمکش درونی که هنوز هم آزارم می‌دهد، برای رهایی از این زجر، به این نتیجه رسیده‌ام و آن در این جمله خلاصه می‌شود: خدایا! عاشقم کن.

تصاویر: سفره‌های اعیانی!

این سفره های صمیمی که پهن می‌شد مردان خدا با جان پذیرایش بودند و حاضر نمی شدند به خاطر غذای رنگین تر دست از دفاع بردارند.

علی‌مطهری: تشخیص دادم جبهه رفتن واجب نیست

علی مطهری در پاسخ به سوال خبرنگار تریبون مستضعفین که از وی درباره علت جبهه نرفتن او پرسید گفت تشخیص داده که جبهه رفتن واجب نیست و انتشار کتب استاد مطهری واجب است.

حفظ انقلاب اسلامی در دیدگاه شهدا

هشت‌سال دفاع مقدس از اصلی‌ترین عامل پایداری و حراست از انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران شناخته می‌شود چون در مدت زمان اندکی پس از به ثمر نشستن انقلاب مردمی ایران جنگی هشت ساله تحمیل شد و مردم ایران از این جنگی که به لحاظ زمانی دو برابر جنگ‌های جهانی اول و دوم طول کشید سربلند بیرون آمدند و از کشور دفاع کردند.

دستور سردار فیروزآبادی درباره انتشار اسناد محرمانه جنگ

رییس سازمان موزه انقلاب و دفاع مقدس اعلام کرد که به دستور ستادکل نیروهای مسلح طبقه بندی محرمانه اسناد هشت سال جنگ تحمیلی از به حال عادی درآمده است و سال ۹۴ در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.