جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

بهانه دخالت آمریکا و انگلیس در آینده خاورمیانه

سري بازي «کال آف د‌‌‌يوتي۱» يکي از پرطرفد‌‌‌ارترين بازي هاي اکشن تيراند‌‌‌ازي است که تا به امروز طراحي شد‌‌‌ه است.

ماجرای وحشتناک کتاب‌سوزی در آمریکا

آمریکای مدعی حقوق بشر و آزادی بیان تا همین چند سال پیش یعنی سال 1953 ، تاریخی شرم آور در برخورد با اندیشه‌های مخالف خود برجای گذاشته است و دست به کتاب‌سوزی گسترده نه تنها در کشور خود بلکه در کشورهای دیگر هم زده است.

بحران استقلال‌طلبی در اروپا

این منطقه (اسکاتلند) آنقدر از ثروت‌های طبیعی برخوردار است که بتواند به عنوان یکی از چهار کشور ثروتمند جهان به حیات خود ادامه دهد. به همین دلیل هم نتایج نظرسنجی‌ها به یکباره افزایش قابل توجه موافقان استقلال را نشان داد.

عکس: افغانستان در سال 1878

از عکس های برجای مانده اینطور بر می آید که عکاس ایرلندی بیشتر از زندگی روزمره مردم و وضعیت اجتماعی افغانستان به مناظر طبیعی و محل اردوی ارتش انگلیس علاقمند بوده است.

بسیج نمایشگاه‌حقوق‌بشراروپایی برگزارمی‌کند

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه سال آینده نمایشگاه نقض حقوق بشر دولتهای اروپایی را برگزار خواهیم کرد، گفت: تریبون می‌دهیم تا اگر سیاستمداران اروپایی توانستند، از اقدامات ضدحقوق بشری خود دفاع کنند.

یک جنگ جهانی علیه ادبیات مقاومت

یک رمان‌نویس لبنانی با اشاره به تاثیر مقاومت اسلامی لبنان بر زبان عربی، گفت: امروز اگر تو ادیب مقاومت باشی مورد حمله قرار می‌گیری چرا که امروزه ما در دوران فروش وجدان‌ها و قلم‌ها هستیم.

جرقه جنگ جهانی سوم در کدام کشور زده می‌شود؟

کارشناسان بر این باورند، تنش بین کره شمالی و آمریکا و بحران سوریه زمینه آغاز جنگ جهانی سوم در عرصه بین‌المللی را فراهم کرده است و از این جنگ هیچ کشور قدرتمندی جان سالم بدر نخواهد برد.

تشابه دنیای ۲۰۱۳ با جهان ۱۹۱۳

دموکراسی و استبداد دو وضعیت متنقاضی است که رقبای این عرصه سیاسی را در وضعیتی نه چندان آسان قرار داده است.

جنگ ۳۳ روزه؛ جنگ جهانی در دل خاورمیانه

در چنین روزهایی در سال ۲۰۰۶ جنگی جهانی به فرماندهی آمریکا به راه افتاد، تمامی کشورهای ناتو و گروه شرم الشیخ و بویژه دولت‌های عربستان سعودی، مصر و اردن در راستای هماهنگی‌های منطقه‌ای با اسرائیل در آن شرکت کردند.

از هم گرايی تا واگرايی اجتماعی در اروپا

آيا اتحاديه اروپا مي‌تواند بحران مالي و بحران‌هاي اجتماعي اعضاي خود نظير حوادث انگليس و نروژ را توجيه نظري کند؟ آيا اين نهاد مي‌تواند هنوز خود را يک الگوي موفق هم­گرايي براي ساير مناطق معرفي کند؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.