یک کشور نمی‌تواند برای جهان تصمیم بگیرد

وزیر خارجه روسیه در مقاله‌ای نوشت، قدرت‌های جهان برای عدم تکرار اشتباهات گذشته در آینده نباید درس‌های گذشته را فراموش کنند.

دیپلمات‌های انگلیس چگونه جاسوسی می‌کنند

با وجود نگرانی ها از سابقه بد دیپلمات های انگلیس در ایران و سایر کشورهای دنیا بازگشایی سفارت انگلیس در تهران بی سر و صدا و به قول خانم افخم گام به گام و تدریجی پیش می رود.

چشم اندازی بر انتخابات 2015 انگلیس

مردم از سیاست و سیاستمداران انگلیسی خسته شده اند. یک چیزی در روند دموکراسی این کشور، شکسته است اما احزاب بزرگ سیاسی، صدای آن را نشنیده اند.

روسیه خواستار موضع‌گیری آلمان شد

وزارت خارجه روسیه از دولت آلمان خواست مواضع رسمی خود در قبال ادعای جدید نخست‌وزیر اوکراین در مورد حمله شوروی به آلمان و اوکراین را اعلام کند، ولی مقامات برلین ترجیح می‌دهند تفسیری ارائه ندهند.

آمریکا نمی‌تواند از «عقده اعتبار» دست بکشد

تحلیلگر ارشد آمریکایی در مقاله‌ای تحلیلی تاکید کرد که آمریکا به دلیل «عقده و وسواس کسب اعتبار» و ترس از دست دادن آن، در جنگهایی که نباید شرکت و خود را درگیر کرده است.

در دنیا سربازان گمنام را کجا دفن می‌کنند؟

اکثر کشورهای دنیا برای سربازان جنگی خود و مقبره‌های آن‌ها ارزش ویژه‌ای قائل هستند.

چرا رضاشاه صدای پای سرنوشت را نشنید؟

مطلب حاضر به این پرسش‌ها می‌پردازد که آیا کناره‌گیری رضاشاه اجتناب‌ناپذیر بود؟ چرا انگیزه‌های روانی، داخلی و بین‌المللی او را به سمت بی‌طرفی در جنگ سوق داد؟ بی‌طرفی او بر چه باورهایی استوار بود؟ و چرا او علاوه بر آنکه روبروی ارتش متفقین نایستاد، کناره‌گیری نمود؟

آمریکا چگونه بر جهان سلطه اقتصادی پیداکرد

سالهای میان دو جنگ جهانی را باید دوره ظهور سلطه اقتصادی امریکا بر جهان دانست.نگاهی به سیاستهای اقتصادی امریکا در این دوره می‌تواند ریشه‌های سلطه اقتصادی امریکا را بعد از جنگ جهانی دوم و تا کنون بر اقتصاد جهان نشان دهد.

مرگبارترین تیربار ایرانی را بشناسید

امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه مراسم رژه 29 فروردین ماه، به بیان بخشی از ویژگی های مهم گاتلینگ محرم پرداخت و گفت: این سلاح از نظر طراحی، قدرت و نواخت تیر در دنیا کم نظیر است و با تلاش ها و مطالعات متخصصان نیروی زمینی ارتش طراحی و ساخته شده است.

شبه جزیره کریمه کجاست و چرا اهمیت دارد؟

کریمه در سال 1991 میلادی و بعد از استقلال اوکراین از اتحاد جماهیر شوروی، از اهمیتی ویژه برای روسیه برخوردار شد و مسکو این شبه جزیره را به عنوان یکی از مهمترین پایگاه های دریایی جهان به حساب آورد. در همان سال تاتارها بازگشت به کریمه را آغاز کردند و امروزه 12 درصد از جمعیت کریمه را شامل می شوند. این بخش از جمعیت کریمه که نگران نفوذ روسیه در این منطقه بودند در زمان اعتراضات کی یف، علیه یانوکوویچ دست به تظاهرات زدند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.