تلاش BBC برای خروج نتانیاهو از انزوا

در زمانی که «بنیامین نتانیاهو» در منزوی‌ترین حالت خود در دهه‌های گذشته قرار گرفته است، BBC فارسی او را دعوت می‌کند و تلاش می‌کند هر چند مأیوسانه یک پل ارتباطی میان او و مردم ایران بزند که حتی این پل هم بواسطۀ «شلوار جین» جدای لطایف و مضحکه‌های دیگر این نمایش، به جوک و سرگرمی دیگری برای مردم تبدیل می‌شود.

مک‌کین به مبارزه با پوتین برخاست

سناتور جمهوری‌خواه و کاندیدای سابق انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قصد دارد در پاسخ به یادداشت اوباما در روزنامه نیویورک‌تایمز مطلبی را در روزنامه روسی پراودا منتشر کند.

حمله آمریکا به سوریه جنگی واقعی و تمام عیار یا نبردی رسانه‌ای و تبلیغاتی

کارکرد استراتژیک این قبیل تهدیدات را می‌توان در تخریب هویت و مقاومت ملی مردم سوریه دانست که در طول حدود دو سال گذشته و پس از شکل‌گیری موج گسترده فتنه وهابی ـ صهیونیستی در سوریه، به‌عنوان نقطه اتکاء دولت به شمار رفته است و به‌جرأت می‌توان گفت که این قبیل جنگ‌های رسانه‌ای، با هدف ارعاب مردم مقاوم سوریه و هراسان ساختن آنان از تبعات انسانی و مادی جنگ احتمالی و در نتیجه، کاهش میزان حمایت مردمی از دولت بشار صورت می‌گیرد

پایان یک رویا؛ الجزیره در مصر دیگر محبوب نیست

مقام ارشد شبکه الجزیره فاش می‌کند که در روزگار جنگ آمریکا با عراق، خود امیر قطر شخصا به استودیوهای خبری سرکشی می‌کرده است تا تصویر یا گزارشی از مرگ سربازان پخش نشود، واضح بود که به شدت تحت فشار آمریکاست.

راز استفاده از کلمه «کارشناسان» در بی‌بی‌سی فارسی چیست؟

توسل به مرجعیت برای اثبات درستی یک گزاره هنگامی فن کنترل ذهن و مغالطه قلمداد می‌شود که استناد به نظر کارشناسان یا مراجع، دلیل درستی آن گزاره قلمداد شود. در حالی که از لحاظ قوانین منطق، خود یک مرجع، دلیل منطقی برای اثبات یک گزاره نیست، حتی اگر دلیل‌هایی که وی برای اثبات آن گزاره می‌آورد، دلایلی منطقی باشند.

آشنایی با عملیات روانی بی‌بی سی

رسانه‌های غربی و به خصوص رسانه دولتی بی‌بی‌سی، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران برنامه‌های ویژه‌ای برای اثرگذاری بر اذهان مخاطبان، از طریق تحریف واقعیت‌ها تدارک دیده‌اند. فنون کنترل ذهن و دستکاری اذهان توده از جمله روش‌هایی هستند که رسانه‌ها به کرات از آنها برای متقاعد کردن مخاطبانشان، در راستای اهدافی که دارند، استفاده می‌کنند.

محورهای تحلیل‌ رسانه‌های غربی از انتخابات

رسانه‌های غربی ماه‌هاست که تحلیل‌هایی را در خصوص انتخابات آینده ریاست‌جمهوری کشورمان منتشر می‌کنند که چند محور خاص در غالب آنها به چشم می‌خورند

خود سازی و ولایت مداری نیاز جبهه رسانه‌ای انقلاب است

مدیر بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء با اشاره به این که ملت در سال حماسه سیاسی و اقتصادی از یک پیچ تاریخی دیگر با بینش و بصیرت عبور خواهد کرد ، افزود:در این برهه تنها کسانی یارای همراهی دارند که از حب دنیا انقطاع حاصل کرده باشند.

جوسازي سي ان ان براي القاي ضرورت اقدام نظامي عليه ايران

خبرنگار اخراجی شبکه خبری سی‌ان‌ان با اذعان به جعل اخبار و دستکاری محتوای آنها در سی‌ان‌ان مطابق با منافع دولت آمریکا، هدف از این اقدام را جوسازی برای حمله نظامی به ایران بیان می‌کند.

نگاهی به دو رویداد مهم رسانه‎ای از عاشورای 88 تا 9 دی 88

جمعیت به جوشش آمده که حدود ظهر چهارشنبه در حال حرکت به‎سمت میدان انقلاب بود، نه می‎دانست که چه تعداد از مردم به میدان آمده‎اند و نه از شعار‎ها و پیام‎های‎شان مطلع بود. هر کسی به فراخور حال خود و اقتضای شرایط، کاری آماده کرده بود و این نکته از ده‎‎ها شعار و تابلوی دست‎نویسِ در دست حاضران کاملا هویدا بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.