جنگ تحمیلی سایبری؛ نگاهی به مفاهیم و راه‌کار ها

تخریب فرآیند تصمیم‌گیری با تزریق اطّلاعات غلط و دستکاری اطّلاعات، ایجاد گزینه‌های پر تعداد نا مناسب پیشِ روی تصمیم‌گیر، و بر هم زدن نظم سیستم هدف اصلی است. در جنگ اطّلاعاتی قرار است اولویت‌بندی گزینه‌ها برای تصمیم‌گیر دشوار شود.

چالش هویت ملی در فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار کرد: ما در بحث هویت ملی در فضای مجازی با چالش روبرو هستیم، فرهنگی که در اینترنت وجود دارد متناسب با هنجارهای ما نیست.

نگرانی مضحک وبگاه کنگره آمریکا

وبگاه کنگره آمریکا در گزارشی مدعی شد که در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات، ممکن است ایران به شرکت‌های آمریکایی حمله سایبری کند.

چین سفیر آمریکا را احضار کرد

چین در اعتراض به اعلام جرم آمریکا علیه پنج افسر ارتش چین، که واشنگتن می‌گوید در جاسوسی سایبری دست داشته‌اند، سفیر آمریکا در پکن را احضار کرد.

گزارش سیمانتک از سابقه ویروس استاکس‌نت

تحقیقات شرکت رایانه‌ای سیمانتک نشان می‌دهد که غرب از سال ۲۰۰۵ پروژه حمله سایبری به تاسیسات هسته‌ای ایران را استارت زده و از سال ۲۰۰۷ آن را اجرایی کرده بود.

گزارشی جدید از توان سایبری ایران

ایران پس از حمله سایبری به تاسیسات هسته ای‌اش در سال ۲۰۱۰ توانسته است امکانات الکترونیک و سایبری خود را به شدت تقویت کند و به زودی به قدرتی بزرگ تبدیل خواهد شد.

واکنش وزیردفاع به اظهارات همتای آمریکایی‌اش

آنان تاکنون حملات سایبری متعددی را علیه جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی و هدایت کرده‌اند»، اظهار کرد: همانگونه که آنان در سایر برنامه‌های شوم و ضدبشری علیه ملت ایران ناکام بودند.

گزارش وزارت اطلاعات از جنگ سایبری علیه ایران

سال ۲۰۰۹ را به خاطر آورید؛ زمانی که دولت اوباما دست دوستی را به سوی ایران دراز کرد. در‌‌ همان دورانی که وی ویدئوهای صمیمانه خود را برای نمایش در ایران آماده می‌کرد، در حال تقویت جنگ سایبری علیه ایران بود.

آمریکا از سلاح جدیدی استفاده می‌کند

وزیر دفاع آمریکا با اشاره به توانایی پنتاگون به عنوان «عملی برای دفاع ملی»، در توضیح جزییات آن گفت: کشورهایی که لازم است بدانند ما مجهز به چنین امکاناتی هستیم به خوبی این را می‌دانند.

پروژه X ،در آمریکا علیه چه کشوری است؟

گزارش‌های حکایت از آن دارد که وزارت دفاع امریکا در حال راه اندازی پروژه‌ای به نام X برای مقابله با توان سایبری ایران است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.