پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

جنگ جدید آمریکا و روسیه در قطب شمال

برخی قانونگذاران ، تحلیلگران و حتی مقام‌های دولتی آمریکا عنوان می‌کنند که واشنگتن از برخی کشورها به ویژه روسیه در زمینه آماده سازی برای بهره‌وری از شرایط محیطی ، اقتصادی و جغرافیایی، سیاسی جدید در قطب شمال عقب مانده است.

طلاق عاطفی ارمغان ماهواره برای زوجین!

یکی از مسائلی که به شدت بنا به دلایل گوناگون شاهد رشد روزافزون آن در جامعه می باشیم آمار طلاق می باشد که مشکلات عدیده ای برای جامعه ایجاد کرده است.

جنگ سرد علیه چپ‌گرایان در حال وقوع است

رئیس‌جمهور اکوادور از وقوع جنگ سرد جدیدی علیه چپ‌گرایان آمریکای لاتین با هدف نابودی آن‌ها خبر داد.

رجزخوانی آمریکا بر لبه تیغ برجام

با پایان یافتن مذاکرات شاهد تغییر رفتار و دبه امریکایی‌ها هستیم که تا روز اعلام توافق، جنگ سرد میان ایران وغرب ادامه خواهد داشت؛ اما آنچه که در سرنوشت این معامله تاثیر دارد حفظ قدرت در کنار لبخند است.

استفاده از فناوری برای آشوب

رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید که ما دیده‌ایم که رقبا و دشمنان ما، از برتری خود و متأسفانه باید بگویم بی‌احتیاطی و خوش‌بینی ما، برای استفاده از روش های مدرنِ نفوذ و رسیدن به اهداف سیاسی علیه ما استفاده می‌کنند.

پکن: واشنگتن ذهنیت جنگ سردی دارد

وزارت خارجه چین از سند راهبرد نظامی ملی آمریکا و ذهنیت جنگ سردی واشنگتن انتقاد کرد.

رنسانس سیاسی آلمان در اروپا

آلمان نیاز داشت تمام تلاش خود را بکند تا همچون آلمان دوران جنگ سرد ، ضمن بهره‌گیری از تحولات و بحران‌های مالی یونان ، از خود چهره‌ای مصمم و انعطاف‌ناپذیر نشان دهد.

نگاه گزینشی جشنواره برلین به سینمای ایران

اگر چه برگزار کنندگان جشنواره برلین از همان ابتدا نگاه گزینشی خاصی نسبت به سینمای ایران داشتند ولی پس از رخدادهای مربوط فتنه ۸۸ به نظر می‌رسد این نگاه پررنگ‌تر از قبل ادامه یافته است.

آمریکا بپذیرد که دیگر هژمون جهانی نیست

زبیگنیو برژینسکی در مصاحبه‌ای با بیان اینکه آمریکا دیگر هژمون جهان نیست، تاکید کرد: «باید بیشتر به منافع ترکیه، ایران، عربستان سعودی، مصر و اسرائیل توجه شود».

آمریکا چگونه بر جهان سلطه اقتصادی پیداکرد

سالهای میان دو جنگ جهانی را باید دوره ظهور سلطه اقتصادی امریکا بر جهان دانست.نگاهی به سیاستهای اقتصادی امریکا در این دوره می‌تواند ریشه‌های سلطه اقتصادی امریکا را بعد از جنگ جهانی دوم و تا کنون بر اقتصاد جهان نشان دهد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.