پهلوان از صلح بگوید قشنگ است

حاتمی‌کیا کارگردان مطرح سینمای ایران در موزه صلح تهران گفت: پهلوان از صلح بگوید قشنگ است. لهجه پهلوانی روی صلح قرار بگیرد آن را زیبا می‌کند. اگر عمری باشد کاری می‌کنم تا این بخش را بگویم.

کلاهبرداری گسترده در نیروی زمینی آمریکا

کی از روش‌های کلاهبرداری، پرداخت حق جذب به مدیران و مشاوران دبیرستان‌ها برای معرفی جوانانی بوده که شخصا و بدون نیاز به تشویق مسئولان مدرسه قصد پیوستن به نیروهای مسلح آمریکا را داشته اند.

توجیه عملکرد نظام سلطه در رسانه ملی

مسئولین رسانه ملی بی‌توجه به بررسی پیامدهای این امر بیننده را به تماشای این فیلم‌ها با تبلیغات وسیع و گسترده دعوت کرده و پس از آن وی را بدون نقد اثر و آگاه سازی نسبت به مقصود تولید کنندگان، به حال خود رها کرده و به نوعی بر پیام آنچه نمایش داده می‌شود مهر تایید می‌زنند.

انتقاد سیا از تحلیل اشتباه از عراق قبل جنگ

بر مبنای گزارش سی آی ای، تحلیل‌گران اطلاعاتی آمریکا در بررسی وضع عراق، به جای ارزیابی وضع این کشور، عمدتا ذهنیت موجود در واشنگتن را در نظر داشته‌اند و به این نتیجه رسیدند که حکومت سابق عراق سلاح‌های کشتار جمعی در اختیار دارد.

القاعده و آمریکا، دوستانی که دشمن شدند

گروهک القاعده که وجود خارجی آن با تحولات جدید در خاورمیانه بیش از گذشته ابهام آمیز شده است، به وسیله آمریکا در افغانستان(در زمان حضور ارتش شوروی) ایجاد شد و بسیاری از کارشناسان معتقدند که پس از حمله آمریکا به افغانستان از هم پاشید و دیگر وجود خارجی ندارد.

گریه کن سرباز

گریه کن سرباز/ گریه کن، اما نه فقط برای دلتنگی فرزندت/ گریه کن برای انسانیتی که در زیر پای تو و رهبرانت لگد مال شده/ گریه کن برای عاطفه ای که در وجودت مرده/ گریه کن برای شرف و آزادگی که از دست داده اید…

آیا جنگ عراق واقعا پایان یافته است؟

امریکا پس از هشت سال و نیم اکنون در حالی از عراق می رود که اقتصاد ورشکسته ای دارد، نفوذ کلامش در میان متحدان غربی را از دست داده، با اعتراضات خانگی روبروست و رقبایش از قدرت و نفوذ بیشتری برخوردارند و بطور کلی ستاره اقبالش در سراسر جهان و خصوصا درخاورمیانه پس از وقوع بیداری عربی-اسلامی با سرعت زیادی روبه افول دارد.

«کودکان هیولایی» هدیه‌ی آمریکا به مردم عراق و افغانستان

پديده «كودكان هيولايي»، پديده اي است كه با حمله هاي نظامي آمريكا و متحدانش به كشورهايي مانند عراق و افغانستان موضوعيت پيدا كرده است.
«كودكان هيولايي» همان كودكاني هستند كه بواسطه استفاده از اورانيوم ضعيف شده‌ توسط آمريكا و اثرات آن بر والدين آنها بصورت ناقص به دنيا مي آيند كه بخاطر شمايل آنها به اين نام خطاب مي شوند.

درخواست سرباز آمریکایی از مادرش

اخيرا تصويري منتشر شده كه در آن يك سرباز آمريكايي را نشان مي‌دهد كه با نوشتن متني روي كلاهش درخواستي را از مادرش مطرح كرده است. اين سرباز روي كلاه خود نوشته است: “مامان، مي‌تونم شب بيرون برم و آدم بكشم؟ “.