کلیپ/ جنگ است برادر!

ببینید | گزارشی متفاوت و جذاب از دیدار دست‌اندرکاران جشنواره مردمی فیلم عمار با رهبر انقلاب در سالهای گذشته
به مناسبت نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار

جنگ فرهنگی اوکراین و روسیه در ادبیات

دولت اوکراین 38 عنوان کتاب منتشرشده در روسیه را به دلیل آن‌چه اشاعه ایدئولوژی نفرت و تجربه‌طلبی عنوان می‌کند ممنوع اعلام کرد.

سرزمین دشمن را باید اشغال فرهنگی کرد

رییس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در حوزه هنری باید اقتصاد فرهنگ را پیگیرانه به پیش برد، تصریح کرد: جنگ پیش روی ما جنگ جدی فرهنگی است و ما هم باید در مقابل آن سرزمین دشمن را اشغال فرهنگی كنیم.

اشتباه استراتژیک در مشکلات‌فرهنگی داریم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه رسانه‌ها در جنگ فرهنگی نقشی اساسی دارند و ما در جنگ فرهنگی باید با تکیه بر مزایای نسبی خود نقاط ضعف دشمن را شناسایی کنیم،‌ گفت: در مشکلات فرهنگی اشتباه استراتژیک در پدیده ها داریم.

پیامدهای ناگوار سوء استفاده از حادثه «شارلی ابدو» علیه اسلام

صاحب نظران و سیاستمداران غربی و عربی تلاش می کنند از حادثه تیراندازی به دفتر نشریه طنز « شارلی ابدو » برای توجیه دیدگاه منفی خود در قبال اسلام و مسلمانان استفاده کنند .

طرحی بنیانی برای کادرسازی انقلابی

یکی از مهم ترین راهکارهای مقابله با ناتوی فرهنگی و نیز دینی کردن فضای جامعه، گسترش و نشر ادبیات دینی، آن هم به شکل و سمت و سوی فلسفی و عمیق است، لذا طرح ولایت با توجه به اثراتی که در ادوار گذشته از شروع فعالیتش داشته، نشان داده توان لازم به منظور ظرفیت سازی این کار؛ یعنی دینی کردن فضای جامعه و تربیت نیروهای کارآمد را دارا می باشد.

جنگ فرهنگی ایران و غرب فعلا نامتقارن است

در نهایت اگر بخواهم در یک جمله نظرم را بگویم باید بگویم،ما هنوز خیلی فاصله داریم تا زمانی که این جنگ را از حالت نامتقارن در بیاوریم . زمانی که ما توانستیم در بین مردم آمریکا یک مفهوم را جا بیاندازیم آنوقت متقارن می شود و آن وقت است که ایران در یک نبرد فرهنگی پیروز شده است.

ویژگی‌های امام‌هادی(ع) در حوزه جنگ نرم

در دوران امامت ۳۳ ساله امام هادی (ع) یکی از بزرگ‌ترین ماموریت‌های ایشان، دفاع از فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) که‌‌ همان تشیع و ولایت امام علی (ع) و اولاد طاهرین ایشان است بوده و حفاظت از سازمانی که در زمان امام علی (ع) درست شده بود.

«دسته سوم» در جنگ فرهنگی

در روزهایی که عده‌ای عمل‌شان ساختِ فیلم‌های موهن علیه اعتقاداتِ‌مان است، عکس‌العمل‌های واحد در عرصه‌ی جنگِ هوشمندانه‌ی فرهنگیِ دشمن پاسخگوی نیازمان نیست. باید قبول کرد که جنگِ فرهنگی، ابزارِ فرهنگی می‌طلبد

اصلاحات اضطراری برای شورای عالی انقلاب فرهنگی

ما یک چالش قدرت داریم و یک چالش اعتبار. کنترل فرهنگ اجتماعی با حل چالش قدرت تمام نمی‌شود. احتیاج به حل “چالش اعتبار” است و از طریق مفاهیم ذهنی در ذهن و افراد عامل، صورت می‌گیرد… تا امروز اینگونه بوده که با مصوبات و مذاکرات شورا (از نظر محرمانه بودن) مثل مصوبات و مذاکرات شورای عالی امنیت ملی برخورد می‌شده، ولی از نظر اجرایی شدن، حتی در حد شورای عالی اقتصاد هم با آن برخورد نمی‌شده!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.