جنگ سرمایه داری

از احوال نمایندگان معلوم بود که استانی شدن انتخابات مجلس، برایشان مطلوب است و بالاخره این طرح را تصویب کردند.

تدابیر امنیتی بی‌سابقه در الجزایر

این روزها پایتخت الجزایر و دیگر شهرهای بزرگ شاهد حضور بی‌سابقه نیروهای امنیتی است و به نظر می‌رسد کشمکش و جنگ قدرت در نهادهای امنیتی و نظامی این کشور به بالاترین حد خود رسیده است.

جنگ قدرت در عربستان بالا گرفت

بندربن سلطان اخیراً انتقادهایی را درباره حمایت‌های موجود از شبکه‌های تروریستی، تعلیم و کمک مالی به آنها در سوریه و برخی کشورهای دیگر منطقه، ابراز کرده بود.

پشت پرده جنگ نیابتی در سوریه

برخلاف آنچه در رسانه‌های منطقه و جهان جلوه داده می‌شود، پیروزی نظامی مخالفان و سرنگونی حکومت سوریه بسیار بعید و دور از ذهن می‌باشد. در واقع با توجه به چگالی وفاداری و بهم پیوستگی نیروهای هوادار نظام به نظر نمی‌آید که در هیچ صورتی نیروهای معارض بتوانند بطور کامل موفق به غلبه بر ارتش اسد گردند.

عربستان؛ مرگ پادشاه و جنگ قدرت

ملک عبدالله ۸۹ ساله که سخت بیمار است مرگ بیش از همیشه به او نزدیک شده است، تمامی سعی خود را در جهت وارد کردن هرچه سریع‌تر فرزندش به لایه‌های درونی قدرت انجام بدهد. امری که مسلما بدون حاشیه نخواهد بود.

اسلحه کشی بر روی ملک عبدالله در مراسم انتخاب ولیعهد

به تازگی اطلاعاتی از جلسه انتخاب ولیعهد عربستان منتشر شده که بیانگر درگیری مسلحانه و اسلحه کشی یکی از شاهزاده های معترض به ولیعهدی نایف بن عبدالعزیز به سمت ملک عبدالله پادشاه این کشور است.

مرگ ولی‌عهد عربستان و تشدید «جنگ قدرت» در خاندان آل‌سعود

بسیاری از تحلیلگران و صاحب‌نظران بر این باورند، با مرگ ولی‌عهد عربستان جنگ قدرت در خاندان آل سعود با توجه به بیماری پادشاه عربستان و کهولت سن وی تشدید خواهد شد و “بندر بن سلطان” پسر ولیعهد و “نایف بن عبدالعزیز” برای تصاحب قدرت تلاش خواهند کرد.

جزئیات جنگ قدرت میان دو جناح آل سعود

یکی از مخالفان آل سعود با اشاره به بروز شکاف و دودستگی در میان رژیم حاکم و تشدید جنگ قدرت میان شاهزادگان با توجه به بیماری ملک عبدالله و وضعیت مبهم ولیعهد عربستان، وقوع انقلاب در این کشور را دور از انتظار ندانست.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.