وقتی صدور انقلاب خمینی را متوقف کردیم «داعش» متولد شد

چرا و چگونه نسل مجاهدین اسلامی تبدیل به تروریست‌های تکفیری شدند؟ چرا فوج فوج جوانان مسلمان مصری و لبنانی و افغان و پاکستانی و تازه مسلمانان اروپایی به‌جای پیوستن به جبهه انقلاب اسلامی به جبهه داعش و القاعده می‌پیوندند. از خودمان بپرسیم آیا ما تلاشی برای شناساندن جهاد حقیقی و اسلام ناب محمدی (ص) به ایشان انجام داده‌ایم که امروز از پیوستن ایشان به سپاه بنی‌امیه ناخرسندیم و کاسه چه کنم به دست گرفته‌ایم؟

برادرکشی در جامعه‌اسلامی سیاست دشمنان است

امروز سیاست دشمنان اسلام به راه انداختن جنگ‌های داخلیِ نیابتی و برادرکشی در جوامع اسلامی است اما متأسفانه برخی در امت اسلامی متوجه این سیاست شوم نیستند و حاضرند برای مقابله با برادران مسلمان خود دست به دست شیطان بدهند و حتی با رژیم صهیونیستی همکاری کنند.

چگونه مجاهد اسلامی تبدیل به تروریست تکفیری شد؟

حوادث اخیر سوریه پرده از عمق جهل و خطری برداشت که تا چند سال پیش در مخیله بدبین‌ترین اندیشمندان هم نمی‌گنجید. تهدید شوم جنگ‌ گسترده میان شیعه و سنی که قرن‌ها بود به فراموشی سپرده شده بود امروز بر سر جامعه مسلمانان سایه افکنده است.

مفتی اهل سنت: جنگ مذهبی حرام است

در تماس با برخی گروه های افراطی اهل سنت گفته ام که شما دشمن اصلی تان را فراموش کرده اید و با شیعیان وارد جنگ شده اید در حالی که دشمن اصلی، صهیونیست ها هستند که در قرآن کریم هم بر اوج دشمنی شان نسبت به مسلمان ها تاکید شده است.

غفلت مسلمانان موتور جنگ‌هاي نيابتي

تجربه امریکایی ها در عراق و افغانستان سیاست های جدیدی را در پی داشت تا با بهره گیری از روش های نوین بدون دخالت مستقیم در کشورهای مسلمان سیاست های استکباری خود را اعمال کنند.لذا با تغییر استراتژی نظامی امریکایی ها در مقابله با مسلمانان به گونه غیر رسمی این امر در سیاست خارجی آمریکایی ها نمایان گردید.

چرا دولت سوریه شیعه نیست؟

امروزه نه آمریکا در شرایط یک جنگ تمام عیار دریگری است و نه منطقه و رژیم اشغالگر قدس از ناامنی و نبود اطمینان و کنترل حوادث پس از سقوط بشار اسد حاضر به پذیرش جنگ دیگری در منطقه‌اند. اصلیترین هدف محور سازش وغرب از اتفاقات سوریه ایجاد یک کینهٔ بلند مدت در منطقه حول موضوع شیعه‌گری و سنی‌گری است تا محور مقاومت و بیداری اسلامی در یک جنگ فرسایشی اعتقادی به استحاله بروند.