آیات و روایات درباره مصافحه با دشمن چه می‌گویند؟

از زمانی که مذاکرات رسمی دولتمردان ایران و آمریکا در موضوع هسته‌ای آغاز شد، سؤالی در جامعه جدی شد که بالاخره با دشمن باید مدارا کرد یا نه؟ این سؤال به فراخور اموری که در این ایام رخ داد فراز و فرود یافته اما از اهمیتش کاسته نشده است و اخیراً دست دادن اتفاقی آقای ظریف و آقای اوباما در راهروهای سازمان ملل، این بحث را وارد فاز جدیدی کرد.

نفوذ مستندساز ایرانی در خاک داعش

وحید فرهانی به همراه سید هاشم موسوی سازندگان مستند «بدون مرز عشق» این بار به دنبال تک تیراندازی رفتند که به دنبال جهاد است اما این بار نه در نزدیکی خط مقدم بلکه برای به تصویر کشیدن این لحظات 1 کیلومتر در خاک داعش نفوذ کردند.

جایگاه جهاد در اسلام

اساس برنامه وحی، تزكيه نفوس جامعه و تعليم كتاب و حكمت به آنان است، از اين‏ رو خداوند قبل از هر سخن ديگر درباره جنگ، به ذكر هدف آن می پردازد. هدف جنگ، اقامه دين و اعتلای كلمه توحيد است.

«اسلام رحمانی»؛ ابداع روشنفکران غربی

رئیس مؤسسه فتوح اندیشه گفت: عبارت «اسلام رحمانی» غلط و عبارتی متناقض‌نما است و روشنفکران با طرح آن تلاش دارند ساحت سخت‌افزاری دین از جمله جهاد و امر به معروف و نهی از منکر را از اعتبار ساقط کنند.

قدس و کربلایی که زیر سایه آمریکا زیارت شود سیاحت است نه زیارت

امام خمینی(ره) در مورد مذهب می فرمودند: مذهب را درست بشناسید شیعه و مکتب اهل بیت و قران را درست بشناسید. مذهب مغازه و دکان برای ما نیست. مذهب تکلیف آور است. مذهب راه رشد و سبک زندگی است. مذهب تشریفات نیست. این مذهب می خواهد فضا را برای مستکبرین در سراسر زمین تنگ کند. چنان که نتوانند بیش از این مستضعفین را استعمار کنند. باید بترسند. ما از اهل بیت و سیره انبیا آموختیم که مستضعفین در سراسر جهان باید مجتمع شوند و بر مستکبرین انقلاب کنند و اجازه ندهند حقوقشان را تضییع کنند.

وقتی پدرموشکی شکارچی تانک می‌شود

حاج حسن طهرانی مقدم همان کسی است که الان به خاطر وجودش در عرصه تسلیحات نظامی با افتخار می‌گوییم توان موشکی ما به برد فلان قدر رسیده است و دشمن با نامش به خوبی آشناست.

فراخوان یک‌مستندساز برای جمع‌آوری دارو برای رزمندگان عراقی

کریمی درخواست کرده تا داروهای مسکن، سرماخوردگی، آنتی بیوتیک، باند و گاز استریل، بتادین و هرچیزی که به درد کمک های اولیه می خورد و در منزل مازاد هستند را جمع کرده، تا به دست رزمندگان عراقی که دست یاری به سوی ما گشوده اند برسانیم.

وقتی صدور انقلاب خمینی را متوقف کردیم «داعش» متولد شد

چرا و چگونه نسل مجاهدین اسلامی تبدیل به تروریست‌های تکفیری شدند؟ چرا فوج فوج جوانان مسلمان مصری و لبنانی و افغان و پاکستانی و تازه مسلمانان اروپایی به‌جای پیوستن به جبهه انقلاب اسلامی به جبهه داعش و القاعده می‌پیوندند. از خودمان بپرسیم آیا ما تلاشی برای شناساندن جهاد حقیقی و اسلام ناب محمدی (ص) به ایشان انجام داده‌ایم که امروز از پیوستن ایشان به سپاه بنی‌امیه ناخرسندیم و کاسه چه کنم به دست گرفته‌ایم؟

تئوریزه کردن سازش مقابل زورگویان خیانت است

رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به این سؤال که این مبارزه تا چه زمانی طول خواهد کشید؟ تأکید کردند: مبارزه و جهاد تمام شدنی نیست چون شیطان و جبهه ی شیطان همواره وجود دارد اما ممکن است در شرایط مختلف شیوه ها و روشهای جهاد و مبارزه متفاوت باشد.

مولفه های مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ

یکی از نکات برجسته در فرهنگ اسلامی، که مصداقهای بارزش، بیشتر در تاریخ صدر اسلام و کمتر در طول زمان دیده می‌شود، فرهنگ رزمندگی و جهاد است. جهاد هم فقط به معنای حضور در میدان جنگ نیست؛ زیرا هر گونه تلاش در مقابله با دشمن، می‌تواند جهاد تلقّی شود. البته بعضی ممکن است کاری انجام دهند و زحمت هم بکشند و از آن، تعبیر به جهاد کنند. اما این تعبیر، درست نیست. چون یک شرط جهاد، این است که در مقابله با دشمن باشد

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.