پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

برخی استقلال را انزوا تلقی می کنند

قدرت فقط نظامی نیست بلکه قدرت اقتصادی و علمی، فرهنگی و رسانه ای هم محسوب می شود. حتی قدرت هنری، صنعتی و تکنولوژی و هرچه باعث می شود تا دشمنان به شما طمع نکنند و سوار شما نشوند. از جمله این مصداق ها می توان به تولید و کار داخلی اشاره کرد. بنابر این تولید قدرت، ثروت و علم را برای جامعه و امت اسلامی یک واجب و فریضه دینی است. این امر حتی یک عبادت و جهاد هم محسوب می شود.

نظرسنجی: هنگام خرید ایرانی بودن کالا برای شما مهم است؟

نظرسنجی جدید تریبون مستضعفین از شما می‌خواهد که به این پرسش پاسخ دهید: هنگام خرید ایرانی بودن کالا برای شما مهم است؟

کلید حل مشکلات اقتصادی در ژنو و لوزان و نیویورک نیست

سرمایه‌گذاری که با صرف نظر کردن از سود بیشترِ دلالی و عرصه‌های غیرتولیدی، به رونق تولید داخلی بپردازد بدون شک در حال عبادت است.

«جهاد اقتصادی» الکترونیکی شد

نسخه الکترونیک کتاب «جهاد اقتصادی» که مجموعه‌ای از بیانات رهبر انقلاب در حوزه اقتصاد است از سوی انتشارات انقلاب اسلامی در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

دولت تمایلی به بحث اقتصاد مقاومتی ندارد

معاون علمی پژوهشی سازمان بسیج حقوقدانان گفت: بدون شک باید برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی از سازوکارهای حقوقی هم استفاده کنیم.

حذف طرح‌های شفافیت‌زا در جهت منافع عده‌ای خاص است

از دیگر مشکلات کشور که سبب خودتحریمی شده است و رفع آن به ساخت درونی قدرت می‌انجامد می‌توان به وابستگی بیش از حد به دلار، سازوکارهای ضعیف مالیاتی، وابستگی شدید و همیشگی به درآمدهای نفتی و عدم برنامه ریزی بلندمدت در جهت کاهش این وابستگی، عدم ثبات اقتصاد کلان و مسائلی از این دست اشاره کرد.

از اقتصاد گزاره ای تا اقتصاد سیستمی

خلق حماسه مبتنی بر دو محور شور و شعور (احساس و تعقل ) است لذا دور کردن فضا از فضای تصمیم گیری عقلایی همراه با تجزیه و تحلیل مبنایی و وارد کردن سیل احساسات در حوزه تصمیم گیری های فردی و یا دوگانه سازی هایی اعم از دوگانه «مقاومت و سازش » «اصولگرا و اصلاح طلب» «عمار و ساکت- منحرف» و … هرچند حائز اهمیت هستند و باید در تصمیم لحاظ شوند اما از نظر واقعیت های موجود اجتماعی نسبت به معیار گفته شده در رتبه های بعد قرار می گیرند.

حماسه اقتصادی؛ تاکیدی دوباره بر جهاد اقتصادی

بر این اساس حماسه‌ اقتصادی تاکیدی است برای به بار نشستن جهاد اقتصادی. مدیریت حماسه‌ جدید اقتصادی بسیار پیچیده‌تر از نمونه‌های بسیطی چون تحریم تنباکو است، زیرا امروز جهاد باید در عملکرد «سیستم» تجلی یابد.

چرا در جنگ اقتصادی گندم امریکایی سر سفره مردم می‌آورید؟

چرا در جنگ اقتصادی که دشمن معیشت مردم را نشانه رفته است، باید بر سر سفره‌مان گندم امریکایی جای گندم ایرانی را بگیرد؟ ساده‌لوحی است که در تأمین نیازهای استراتژیک کشور چشم به کالای ارزان خارجی بدوزیم. فرق مدیریت بازار محصولات راهبردی با بازار «سوزن و سنجاق» برای کشوری که بهای عزّت‌مداری خود را پرداخته و می‌پردازد زمین تا آسمان است!

اقتصاد مقاومتی، اقتصاد جنگی نیست!

یک کارشناس اقتصادی گفت: از جمله راهکارهای ارائه شده مقام معظم رهبری، توصیه‌های بسیار مهم در حوزه مدیریت اقتصادی کشور بود، اما متأسفانه پس از طرح هوشمندانه راهبرد اقتصاد مقاومتی از سوی ایشان، این روز‌ها این راهبرد به شعاری تبدیل شده که حتی برخی مسئولان هم به اشتباه آن را با «اقتصاد جنگی» و غیره اشتباه گرفته و در اظهار نظرهای خود آن را به کار می‌گیرند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.