اقتصاد مقاومتی با الگوی جهاد سازندگی محقق می‌شود

هرچند شرکت‌های دانش‌بنیان که اکنون به‌عنوان یکی از ضرورت‌های اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شوند، می‌توانند اثرگذاری مناسبی در اجرای این سیاست داشته باشند، اما این شرکت‌ها به‌جز در نظر گرفتن الگوی جهاد سازندگی و حذف روحیه مادی‌گرائی، ضریب توسعه و پیشرفت را نمی‌توانند به همراه داشته باشند.

حمایت از سپاه حمایت از ارزشها است

نهاد سپاه که امروزه در قالب ساختاری عموما نظامی دیده می شود نتیجه این نوع تفکر انقلابی – اسلامی بوده و فرع بر آن و به همین خاطر نابودی احتمالی این ساختار الزاما نابودی این بنیان مرصوص را در پی نخواهد داشت.

در دوران سازندگی جهاد سازندگی را شهید کردند

ما در بسیج سازندگی که با تدبیر مقام معظم رهبری شکل گرفت می خواهیم جهاد سازندگی را دوباره احیا کنیم و بسیجیان از ظرفیت هایی که در حوزه مدیریت اقتصادی خود داشتند در این زمینه استفاده کردند ولی اگر همان ظرفیت سابق پای کار می ماند قطعا شاهد اتفاقات دیگری بودیم.

جهاد سازندگی و تحول در علوم انسانی

نسبت به تولید علم دو نوع نگاه قابل شناسایی است. نگاه اول معتقد است برای تولید علم باید ابتدا مبانی معرفتی مناسب را بنا نهاد. نگاه دوم که بینشی وجودشناختی است تولید علم را از تجربه آغاز می کند.

تصاویر دیده‌نشده از یک رجل سیاسی

وی از اعضای فعال جهاد سازندگی در اوایل پیروزی انقلاب بود و با شروع جنگ تحمیلی نیز به جبهه رفته و مدت ۳۳ ماه به عنوان یکی از موسسان مهندسی رزمی جهاد سازندگی به صورت داوطلبانه حضور داشت.

عملیات در جبهه فرهنگی

نظام اولویت‌ها در جبهه فرهنگی با سه کلیدواژه تعریف می‌شود: ضرورت‌ها، اولویت‌ها و فوریت‌ها.

آقارجب:صورتم 26 بار عمل شده است

آقا رجب جانباز 70 درصد گفت: وقتی به خارج از خانه می روم آدم ها نگاه های متفاوتی دارند و گاهی اوقات از دیدن چهره ام جا می خورند، اما من این واکنش ها را تحمل می کنم و از نوع رفتار آنها ناراحت نمی شوم.

تاریخ شفاهی به چه کار می‌آید؟

تاریخ شفاهی بیش از تاریخ بودن، گنجینه راهکار برای حرکت‌های امروز است. بسیاری از حرکت‌های خودجوش و مردم‌محور و مشارکتی همین امروزه قابل تکرارند. مثل تئاترهای انقلابی، گروه‌های سرود، برنامه‌های فرهنگی مساجد و…. منتها امروز سیطره رسانه و زندگی عافیت‌طلبانه ما را از به کارگیری این قالب‌های موثر باز داشته است.

25 آبان روز حماسی اصفهان

به گواه تاریخ معنای ولایتمداری، مقاومت، ایستادگی، شرف، جهاد، محبت، علم، فرهنگ، هنر، معماری، سازندگی، اقتصاد و سیاست را همراه دارد و 25 آبان روز تجلی ستاره اصفهان بر تارک تاریخ حماسه یک ملت است.

از تجربه جهاد سازندگی الگو بگیریم

حضرت امام گفتند از دورترین جاهای کشور شروع کنید. خب چرا از دورترین جا؟ در دورترین جا، هم فقر بیشتری بود و هم در زمینه فرهنگی بیشتر بکر بود.

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.