رقص شمشیر یعنی چه؟

سلاح غیرتمندان در کارزار رقص شمشیر ، هر چیزی است که بتواند نفوذ دشمن را بر پهنه فکر و قلب جوانان شناسایی کند و با تدبیر و شجاعت و مهارت روشنگر راه آنان و مستضعفان عالم و بندگان مطیع خداوند باشد و اینگونه تیری آتشین است بر دشمنان و معاندان الله.

آيت‌الله‌مصباح:وظيفه‌زنان‌جهاددرعرصه‌فرهنگی‌است

آیت الله مصباح یزدی گفت: امروز وظیفه زنان جامعه جهاد در عرصه فرهنگی است.

از مربیان پرورشی دهه شصت تقدیر می‌شود

بر اساس برنامه، قرار است تعدادی از مربیان دهه‌ی شصت، در زمینه‌های مختلفی مانند تئاتر، سرود، پشتیبانی از جنگ، فعالیت‌ گروهک‌ها در مدارس و… به بیان خاطره بپردازند. همچنین کلیپ‌های متنوعی با استفاده از تصاویر آرشیوی و عکس‌های مرتبط پخش خواهد شد.

کار فرهنگی؛ بایدها و نبایدها

هر کار فرهنگی یا هر تغییر و تحولی باید از خود فرد شروع بشود. لذا باید از خودمان شروع کنیم. نگاه خودمان را درست بکنیم و خودمان را تغییر بدهیم. بعد خانواده، بعد آشنایان و اقوام و بچه‌‏های محله و مسجد و جاهای دیگر.

«دسته سوم» در جنگ فرهنگی

در روزهایی که عده‌ای عمل‌شان ساختِ فیلم‌های موهن علیه اعتقاداتِ‌مان است، عکس‌العمل‌های واحد در عرصه‌ی جنگِ هوشمندانه‌ی فرهنگیِ دشمن پاسخگوی نیازمان نیست. باید قبول کرد که جنگِ فرهنگی، ابزارِ فرهنگی می‌طلبد

جهادگری فقط مربوط به جوامع بحران‌زده نیست

جهادگری فقط مربوط به رفع محرومیت‎‌ها و دفاع از مظلومیت‎‌ها نیست. جهادگری در یک جامعه منظم، متعادل و رو به پیشرفت با ساختار‎های اجتماعی متقن و نظارت‎‎های قوی مورد نیاز است و این است آن حقیقتی که ما باید به آن برسیم. با این دسته بندی شما از انسانی صحبت می‌‎کنید که دائما به‎دنبال منافعش نیست.

وقتی لحظات جهادگران سراسر عشق می‌شود

هدف اصلی خدمت به مردم مستضعف است و با حضور در این مناطق می‌خواهیم تأکید کنیم که به روستاییان باید توجه شود اگر کسی فردا مسئول شد سختی کشیده و روستا دیده باشد، یادمان نرود این شرایط سخت زندگی در روستا‌ها را.

جزوه: بایسته ها و فرصت های جهاد فرهنگی

دنبال شرایط آرمانی برای فعالیت و مطالعه نباشیم که هیچ وقت پیش نمی‌‏آید، از همین امروز شروع کنیم که فردا دیر است. اگر می‌‏خواهیم فعالیت‏‌های موثری داشته باشیم باید در عرصه‌‏های مختلف مورد دغدغه و علاقه، آدم‏های قوی و توانمندی بشویم.

مبارزه فرهنگی امام سجاد با توسل به دعا

حضرت زین العابدین (ع) مبارزه خود را در ابعاد فرهنگی پیگیری کردند و قالب دعا و نیایش را برگزیدند که صحیفه گران قدر سجادیه یادگار آن حضرت است…

قرارگاه مقابل ناتوی فرهنگی

تعبير «قرارگاه فرهنگي» معطوف به كدام واقعيت هاست؟ آيا تهاجم فرهنگي واقعيت دارد؟ و اگر واقعيت دارد، به معناي ضعف ما نيست؟ چرا نيازمند مهندسي فرهنگي هستيم؟ و مرداني كه در اين ميدان پاي مي گذارند، بايد كدام مباني راهبردي را پيشه كنند؟

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.