افزایش آمار خودکشی در جهان عرب

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی آمار خودکشی در کشورهای عربی در دهه اخیر به ۴ نفر در ۱۰۰ هزار نفر رسیده و کشورهای عربی شمال آفریقا و قطر در صدر و سوریه در انتهای این لیست قرار دارد.

جدول آمار تکان دهنده واردات کشورهاي اسلامي از اسرائيل

«مؤسسه پژوهش هاي توسعه اقتصادي در جهان عرب» براي اثبات ادعاي خود، به آمار رسمي صادر شده توسط مرکز آمار اسرائيل استناد کرده است.

ماموریت جدید داعش مبارزه با کردها

امیر الموسوی کارشناس مسائل خاورمیانه در نشست‌ «تحولات اخیر داعش» که با حضور فعالان فضای مجازی ایران برگزار شد، گفت: اکثر اعضای گروه داعش را خارجیان تشکیل دادند و این افراد تأثیرمهمی در مبارزات و عملکرد این گروه داشتند.

ترجمه بیش از 60 کتاب فارسی در مصر

موسی بیدج شاعر و ادیب ایرانی در نشست بررسی پیوندهای ادبی _ فرهنگی ایران و عرب گفت: بیش از 60 کتاب فارسی در مصر به عربی ترجمه شده است.

شعر شاعر بزرگ عرب در مدح رهبر انقلاب

یکی از بزرگترین شاعران عرب در صفحه اول دیوان اهدایی خود به رهبر معظم انقلاب قصیده‌ای سروده و در آن به مدح مقام معظم رهبری پرداخته است.

تحریم گسترده «حمله» در جهان عرب

در پی ساخت فیلم «حمله» به کارگردانی «زیاد دویری» که به دنبال همزیستی اعراب و صهیونیست‌هاست این فیلم تحت تحریم گسترده در جهان عرب قرار گرفت.

جنجالی‌ترین فیلم این روزهای جهان عرب

این روز‌ها در حالی که در عرصه سیاسی سوریه و عربستان به دشمنان سرسخت هم تبدیل شده‌اند، فیلم سینمایی «پادشاه شن» هرچند ساخته رسمی سوریه نیست اما به آوردگاه جدید عربستان سعودی و سوریه تبدیل شده است.

ضعف سازمان ارتباطات اسلامی آشکار است

ضعف سازمان ارتباطات در این بخش آشکار است و به نظر نمی‌رسد از کارایی مناسبی به عنوان حلقه گم شده برقراری ارتباطات بین فرهنگی میان فرق گوناگون اسلامی برخوردار باشد. علاوه بر آن سفارت خانه‌های ایران نیز در بخش‌های فرهنگی بسیار ضعیف عمل کرده و نتوانسته‌اند به عنوان رابط میان فرهنگ‌ها وظیفه خود را در اوقات مقتضی نسبت به مسلمانان منطقه ایفا کنند. م

سال ۲۰۱۲ مبارزه با فسادمالی جهانی می شود

ر سراسر جهان شاهد اعتراض‌ یکی پس از دیگری بوده‌ایم که بخشی از این اعتراض‌ها علیه فساد مالی مقامات کشور‌ها به ویژه در جهان عرب بوده است. در جهان عرب مردم برای سرنگون کردن مقامات سیاسی که ثروت هنگفتی را برای خود جمع کرده بودند در حالیکه شهروندان آن کشور‌ها از در اختیار داشتن ساده‌ترین مایحتاج اولیه زندگی محروم بودند، به خیابان‌ها ریختند.

سوریه، ایران و دکترین اوبامایی

اوباما بر این باور است که زمانی باید وارد جنگ یکجانبه با کشوری شود که امنیت ملی ایالات متحده توسط آن کشور تهدید شده باشد و موضوع بن لادن، واضح ترین نمونه این نگرش است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.