«عصبانی نیستم» فیلمنامه‌اش تغییر کرد

رئیس سازمان سینمایی دولت دهم گفت: جای سؤال است که چطور مدیران جدید مشتاقانه به فیلمی چون «عصبانی نیستم» که فیلمنامه‌اش تغییر کرده، پروانه نمایش می‌دهند و پس از آن نیز حقایق را کتمان می‌کنند!

تاکید شمقدری بر تعطیلی دائم خانه سینما

جواد شمقدری با بیان اینکه طبق ضوابط و مقررات قانونی، خانه‌ی سینما تعطیل دائم شد،‌ادامه داد: این تعطیلی تا این لحظه به قوت خودش باقی است و به معنای این است که تشکیلاتی به نام خانه‌ی سینما نداریم.

دستور شمقدری برای حذف جوایز مخملباف

جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی در نامه‌ای به محمد حسن پزشک مدیرعامل موزه سینما دستور برداشتن آثار مخملباف از موزه سینما را صادر کرد.

توضیحات شمقدری درباره صحبت با اسپیلبرگ!

«جواد شمقدری» درباره صحبت با استیون اسپیلبرگ برای اهدای نخل طلای «کن» به اصغر فرهادی گفت: شوخی کردم.

اظهارنظر شمقدری درباره‌ی «گذشته» فرهادی

رئیس سازمان سینمایی درباره اکران فیلم جدید اصغر فرهادی در ایران گفت: اگر تصاویر و موضوع این فیلم با موازین جمهوری اسلامی هماهنگ باشد، برای اکران، مشکلی نخواهد داشت.

فرار به جلو با لبخندهای تلخ!

کسی که چهار سال سکان سینمای کشور را در دست داشته به درستی مهم‌ترین کاستی این سینما را در جشن سی و چهارسالگی انقلاب، ساخته نشدن آثاری درباره مبارزات مردم در دوره طاغوت و پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 عنوان می‌کند. اما سوال این است که شمقدری از این موضوع به چه کسی گله می‌کند؟

اکران فیلم‌ های جشنواره در ۱۵ شهر

در حال حاضر ۵ شهرستان تا زمان برگزاری سی ویکمین جشنواره فیلم فجر، تجهیزات پخش دیجیتالی آنها آماده خواهد شد که مشهد، اصفهان، رشت و دو شهردیگرخواهند بود اما برای بقیه شهرستانها این امر بستگی به این دارد که ما چقدر بتوانیم امکانات نمایش دیجیتالی را در آن شهرستانها مستقر کنیم.

اکران ویژه جشنواره کودک در مناطق زلزله‌زده

جواد شمقدری در حاشیه آیین گشایش بیست‌و‌ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان؛ گفت: تصمیم داریم پس از جشنواره فیلم‌های جشنواره کودک را در مناطق زلزله زده اکران ‌کنیم.

دفاع از پیامبر بر دوش سینماگران ایرانی است

رئیس سازمان سینمایی با محکوم کردن فیلم موهن آمریکایی بر ضد اسلام و پیامبر اعظم گفت: بیشترین مسئولیت بر دوش فیلمسازان کشور ما است که بدانند چه وظایف و تکالیف سنگینی بر دوش دارند.

پیام شمقدری به جشنواره «فیلم اولی‎ها»

این کوشش ها به برگ و بار خواهد نشست و نهالستان امروز – درختان سرسبز و ایستاده ای را نوید میدهد که به تعالی و ترقی و بالندگی فرهنگ کشور خویش مباهات خواهد ورزید.