یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

رمانی که به تاریخ دهن کجی می‌کند

نشست نقد و بررسی کتاب «وقت جنگ، دوتارت را کوک کن»، سه شنبه سوم شهریور با حضور یوسف قوجق؛ نویسنده کتاب، رضا امیرخانی، مجید قیصری، جواد محقق و محسن چینی فروشان در سرای اهل قلم خانه کتاب برگزار شد.

مطهری: سبک زندگی ما غربی شده است

علی مطهری گفت: آنچه که انقلاب ما را تهدید می‌کند خودباختگی نسبت به فرهنگ بیگانه است که امروز از آن تحت عنوان فرهنگ غربی یاد می‌شود و چه بسا ما در گرایش‌ تدریجی به فرهنگ غرب، متوجه تغییر سبک زندگی‌مان نیستیم.

به مخاطب نشانی غلط ندهیم

یکی از نویسندگان با اشاره به روند رو به رشد ترجمه در طی سال‌های اخیر با بیان اینکه بازار سوء استفاده‌کنندگان در این حوزه داغ است، گفت: این نوع آثار اگر بدون در نظر گرفتن مبانی ملی و دینی ترجمه شوند، نشانی غلط به مخاطب می دهند.

ترجمه آثار فارسی باید از مسئولین مطالبه شود

مراسم آئین اهدای نخستین جایزه ادبی حوا عصر امروز در بنیاد ادبیات داستاین ایرانیان برگزار شد. جواد محقق شاعر و نویسنده کودک و نوجوانان در سخنانی از مشکلات ترجمه در ایران گفت و افزود: مشکل ترجمه همواره یک سویه بودن جاده‌ای از سمت بیرون به داخل بود، نه نهادهای رسمی دولتی و نه بخش‌های خصوصی […]

از مصطفی محدثی شاعر خراسانی تجلیل می‌شود

در این مراسم که با حضور شاعران برجسته کشور و علاقمندان به ادب و هنر ایران اسلامی برگزار می شود، شاعرانی چون جواد محقق، علی محمد مودب، حسین اسرافیلی، رضا اسماعیلی، مرتضی امیری اسفندقه، آرش شفاعی و حجت الاسلام سید عبدالله حسینی به سخنرانی خواهند پرداخت.

سیستم آموزشی ایران کودکان کتاب گریز بار می‌آورد

با اینکه گفته می‌شود مردم ما کتاب نمی‌خوانند، اعتقاد ندارم و معتقدم که مردم ما خوب کتاب می‌خوانند. منتهی این کتابخوانی به سویه نیست، یعنی عده‌ای، جور عده‌ي دیگر را در خواندن کتاب می‌کشند.

رقابت 95 داستان و 140 شعر برای هفتمین قلم زرین

جایزه قلم زرین که از سوی انجمن قلم ایران به صورت سالانه برگزار می‌شود، سال گذشته بدون معرفی اثر برتر در حوزهٔ ادبیات داستانی به کار خود پایان داد که این اتفاق، اعتراضات و انتقادهای بسیاری را از سوی اهالی فرهنگ برانگیخت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.