چند درصد کشاورزان مدرک دانشگاهی دارند؟

نتایج سرشماری عمومی کشاورزی مرکز آمار نشان می‌دهد از مجموع حدودا 4 میلیون نفری بهره‌برداران کشاورزی بیش از 200 هزار نفر از آنان مدرک دانشگاهی دارند.

عواملی که باعث کم‌‌رونقی مساجد می‌‌شود

مهم‌ترین راه جذب جوانان به مساجد نخست زنده بودن برنامه‌های مساجد و پرهیز از برنامه‌های تکراری و سپس برخورد خوش متصدیان مساجد با قشر جوان است.

بیکاری جوانان ۳ قفله شد

بیکاری جوانان زیر ۳۰ سال کشور از مرز بحران گذشته و بسیار پیچیده شده تا جایی که نرخ بیکاری جوانان در استان مازندران به بیش از ۵۰ درصد رسیده و این نرخ در جمعیت زنان ایلامی بیش از ۸۶ درصد است.

جامعه از نظر ازدواج به آتش کشیده شده است

آیت الله مظاهری می گوید: الان اجتماع ما از نظر ازدواج به آتش کشیده شده است.اگر به زبان هم بگوییم، رسوایی است. اگر به زبان بگوییم همه ناراحت می‌شویم و اگر به دل بگذاریم همۀ دل‌ها می‌سوزد.

افزایش تمایل جوانان به فرزندآوری

بر اساس یک نظر سنجی مرکز آمار ایران مشخص شد، ضمن افزایش تمایل جوانان در آستانه ازدواج، به فرزندآوری، تعداد فرزندان دلخواه مردان و زنان در آستانه‌ ازدواج به ترتیب ۲.۴ و ۲.۲ نفر اعلام شده است.

ازدواج سفيد يا سياه زيستن

ازدواج سياه داراي چه آثار و پيامدهايي است؟ نخستين اثر ازدواج سياه دور ساختن طرفين از شروع جدي زندگي” است. اين سبك زندگي به سرابي مي ماند كه اندك زماني مي‌تواند دختر و پسر را دلخوش نمايد. ليكن دلخوشي ديري نمي‌پايد چون خيلي زود “محك تجربه و زندگي” به ميان مي آيد و واقعيات عيان مي‌شوند و تشت اين زندگي ناهنجار از بام مي افتد.

اصل مراقبه، در تذکار دائمی است

آیت‌الله قرهی در جدیدترین جلسه درس اخلاق به جوانان توصیه کرد:چشم، خیلی مهم است و انسان باید مواظب باشد و در درون خودش واعظی باشد که بگوید: دقّت کن به گناه دچار نشوی، مواظب باش یک موقعی انحراف برای تو به وجود نیاید.

خداحافظی با نعمت پدر شدن

استفاده از داروهای و مواد نیروزا در ورزش های سنگین به خصوص باشگاه های بدن سازی، باعث اختلال در سیستم بدن مردان و زنان شده و باعث ایجاد ناباروری موقتی و در صورت ادامه پیدا کردن این امر، ناباروری دائمی خواهد شد.

کمرنگی روحیه کارآفرینی در بین جوانان

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دو مشکل نظیر تورم و بیکاری در جامعه وجود دارد که برای حل آنها همه کارگزاران و بازیگران اجتماعی باید نقش خود را ایفا کنند.

گناه دختران در دانشگاه‌ها به مثابه چیست؟

فرمانده قرارگاه خاتم الاوصیا گفت: گناه دختران در دانشگاه‌ها به مثابه یک سیلی به حضرت زهرا(س) است؛ این وظیفه دختران بسیجی ماست که دانشجویانی که در چاله افتاده‌اند را، از چاله درآورده و زمانی که به حرم می‌روند برای آنان دعا کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.