اظهارات مولوی عبدالحميد درباره آزادی مرزبانان

ما پيش از شهادت آقاي دانايي‌فر تلاش‌هاي خود را آغاز كرده بوديم اما اين گروه ادعا كرده بود كه در ازاي يك زنداني از خود كه مي‌گفتند در حوالي كرمانشاه به دست دولت كشته شده است، يك نفر از اين 5 نفر را خواهند كشت.

تلاش افراطی‌ها برای تطهیر «جیش‌الظلم»

پررنگ کردن نقش اقلیت‌های مذهبی در آزادسازی مرزبانان در حالی فرضیه «حمایت از اقلیت‌ها با اهداف سیاسی‌» را تقویت می‌کند که این سیاست غیرمتوازن بر امنیت‌ ملی کشورمان نیز سایه افکنده است.

آزادی و انتقال مرزبانان چگونه انجام گرفت؟

هیات معتمدین پس از تحویل گرفتن مرزبانان و برای تامین امنیت جانی مرزبانان در برابر اشرار و افرد بدخواه در طول مسیر سخت و بعضا صعب العبور بازگشت، مجبور بودند مسیرهایی را انتخاب کنند که امن و مطمئن باشد و در ثانی با پرداخت مبالغی شخصی اسلحه مثل آرپی جی و ماشین و موتور تهیه کردند و پس از تحویل گروگان ها در ایران اسلحه ها نیز به مقامات امنیتی ایرانی تحویل داده شد.

مرزبانان ربوده شده وارد کشور شدند

در نهایت مرزبانان ایرانی پس از دوماه با تلاش و همکاری دستگاههای مسئول کشورمان و ریش سفیدان و اهل سنت منطقه سیستان از اسارت رهایی یافته و وارد کشور شدند.

«پاکستان در مسیری اشتباه در قبال ایران»

واکنش (پاکستان) به ربایش اخیر مرزبانان ایرانی با تاخیر همراه بود و دولت اسلام آباد برای جبران آن تلاشی نمی‌کند

ذوالفقاری: فرماندهان مقصر ناجا برکنار شدند

موضوع اول این است که در جریان حادثه ربودن پنج مرزبان، غفلت مرزبانانمان را قبول داریم. همچنین مسوولان مستقیم این افراد نیز غفلت کرده‌اند که آنان موقتا از ناجا برکنار شده و حتی پرونده برخی نیز در حدی بود که به مراجع قضایی معرفی شده اند.

جیش العدل سنی نیستند؛ مامور آمریکا هستند

تشیع و تسنن با هم برادر هستند و اختلافی هم اگر باشد اختلاف میان اعضای یک خانواده است و هیچ وقت این اقدام دشمنان نمی‌تواند موجب بر هم زدن وحدت مسلمانان در ایران شود.

ادامه پیگیری‌ها برای آزادی سربازان ربوده شده

معاون امنیتی – انتظامی وزیر کشور از دستور شخص عبدالرضا رحمانی فضلی برای تشکیل کمیته‌ای جهت آزادی سربازانی که از سوی گروهک موسوم به جیش‌العدل گروگان‌ گرفته شده‌اند، خبر داد.

توئیتری‌ها آزادی سربازان ایرانی را جهانی کردند

کاربران شبکه‌های اجتماعی بویژه توئیتر از طریق هشتگ #FreeIranianSoldiers سعی کردند تا صدای اعتراض خود را نسبت به گروگان گیری سربازان ایرانی جهانی کنند. تکثر و تنوع مطالب کاربران با استفاده از این هشتگ موجب شد که این موضوع در میان موضوعات داغ توئیتر قرار گیرد.

عکس: پنج گروگان ایرانی جیش العدل

5 مرزبان ایرانی شامل یک درجه دار و 4 سرباز توسط گروهک تروریستی جیش العدل در مرز نگور استان سیستان و بلوچستان ربوده و به داخل خاک پاکستان برده شدند. این گروهک تروریستی با انتشار تصاویری در توییتر خود مسئولیت ‘ربودن پنج مرزبان ایرانی’ را بر عهده گرفته است.