مرجع تشخیص ضد ارزشی بودن یک فیلم کجاست؟

این قسمت که با حضور دکتر کوشکی، بعنوان نماینده حزب الله و جناب آقای علی معلم، بعنوان نماینده جامعه سینمایی برگزار شد، شاید جزو معدود دفعاتی بود که باب گفتگو و تفاهم جدی را بین این دو دسته که گویا هیچگاه شنوای حرف یکدیگر نبودند، باز کرد…از طرف دیگر، تصور حزب الله هم این بود که همه سینماگران، طرفدار برداشتن همه خطوط قرمز هستند که با توضیحات معلم مبنی بر لزوم رعایت موازین اخلاقی و شرعی، برطرف شد و بدین ترتیب، مبنایی مشترک برای گفتگو بین دو طرف که طی این سی سال، هیچ سنخیتی با یکدیگر نمی دیدند، ایجاد شد.

شهرآورد هفت؛ جیرانی در برابر فراستی

برنامه شب گذشته هفت هر چند می توان گفت بدون حضور ناظر بی طرف بیرونی صورت گرفت، اما از روندی آرام و خوب برخوردار بود، اما بهتر بود فراستی که خود به نحوی در برنامه صاحب خانه است در جایگاه مجری قرار می گرفت و شخص دیگری به عنوان منتقد دربرنامه حضور پیدا می کرد.

عرب‌نيا: سينمای ايران نيازمند انقلاب در بعد فرهنگی است

فريبرز عرب‌نيا با اشاره به اين كه وقتي رهبر معظم انقلاب مي‌گويند كه از اوضاع فرهنگي به طور مطلق رضايت ندارند، اين نشان مي‌دهد كه اين عرصه نيازمند انقلاب است، گفت: بايد يك شوراي عالي فرهنگي با كمك مجلس قانون‌گذار به قوانين سينما ورود كرده و جلوي خيلي از مسائل را بگيرد.

ویدئو کلیپ: فیلم حکومتی

ویدئو کلیپ «فیلم حکومتی» در انتقاد به برنامه‌های رسانه ملی در حوزه سینما، با توجه به اتفاقات اخیر در مورد دو فیلم «جدایی نادر از سیمین» و «اخراجی ها ۳» ساخته شده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.