چرا دولت سوریه شیعه نیست؟

امروزه نه آمریکا در شرایط یک جنگ تمام عیار دریگری است و نه منطقه و رژیم اشغالگر قدس از ناامنی و نبود اطمینان و کنترل حوادث پس از سقوط بشار اسد حاضر به پذیرش جنگ دیگری در منطقه‌اند. اصلیترین هدف محور سازش وغرب از اتفاقات سوریه ایجاد یک کینهٔ بلند مدت در منطقه حول موضوع شیعه‌گری و سنی‌گری است تا محور مقاومت و بیداری اسلامی در یک جنگ فرسایشی اعتقادی به استحاله بروند.

حافظ اسد؛ مردی که تا آخر با مقاومت ماند

نقش سوریه در تامین سلاح‌های جنگی ایران و واسطه‌گری برای دور زدن تحریم‌های نظامی غرب بسیار حائز اهمیت بود در این رابطه سردار محسن رفیق دوست وزیر سپاه در دوران جنگ می‌گوید: بعد از شروع جنگ، اولین کشوری که اتفاقا همسایه عراق هم بود و ازما اعلام حمایت کرد، کشور سوریه بود و تا آخرجنگ هم که بنده به عنوان مسئول لجستیک سپاه بودم، به دفعات ازانواع کمک‌های سوریه استفاده کردیم.

چراغ سبز حافظ اسد به حوزه‌های علمیه

امام موسی صدر و شهید سیدحسن شیرازی به کاخ ریاست‎جمهوری سوریه ورود و نفوذ پیدا کردند و موفق شدند ذهنیت حافظ اسد را نسبت به تشیع تغییر دهند. به این ترتیب حافظ اسد علاقه‎مند به شیعیان شد و به آن‎‌ها آزادی عمل داد…

نقشه غرب برای سوريه چيست؟

بر همین اساس در مقایسه با نظام سوریه در مورد لیبی باید گفت که حکومت سرهنگ قذافی اگرچه ظاهرا دشمن اسرائیل و مدافع فلسطین بود و خود را رهبر اعراب و مسلمانان جهان می خواند اما نه از درون صلاحیت سیاسی داشت و نه در برون از لیبی. بدین معنا که هم حکومتی دیکتاتور و ضد اسلام بود و هم روابط نزدیکی با غربی ها داشت و در کل بازی دوگانه ای را ایفا می کرد. لذا سرنگونی آن، مورد خواست خود مردم لیبی و حتی مسلمانان جهان بود.

در سوریه چه می‌گذرد؟ گزارشی از یک شاهد عینی

ناآرامی‌های سوریه بیش از هرکس برای بشار یک فرصت است. این وقایع باعث شد او به طور کامل از زیر نام پدر بیرون آید. از شدت عمل خارج از کنترل ارتش به شدت انتقاد کند و همسلکان پدر را که اورا یک ناآزموده سیاسی می دانند به جرم همین شدت عمل کنار بگذارد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.