فرشته‌ها باهم می‌آیند؛ فیلمی برای تثبیت خانواده

فیلم به نسبت کارهای روحانیت ستیز و خانواده‌ستیز و روشن‌فکری رایج در سینمای ایران، ویژگی‌های مثبت زیادی دارد که از همه بیش‌تر خانواده‌محوری و زیبا نشان دادن سختی‌های فرزندداری به خصوصی در یک خانواده با جمعیت زیاد است، تصویر زیبایی از روحانیت نشان داده است، اما به علت خلاف آمد عادت بودن طلبه قهرمان فیلم و آدرس‌های غلطی مثل کار روحانی به‌نوعی اثر معکوس گذاشته است.

نقد سینما مدیریت‌ فرح‌نگی را نقد کرد

شماره نخست از دور جدید ماهنامه‌ی نقد سینما با مدیریت جمعی از روزنامه نگاران سینمایی جبهه فرهنگی انقلاب منتشر شد.

«طلا مس» برای روحانیت کافی نبود

کارگردان فیلم «فرشته‌ها با هم می‌آیند» گفت: بارها مورد اتهام قرار گرفته‌ام که چقدر از روحانی‌ها پول گرفته‌ای تا آنها را خوب جلوه بدهی. پس از نمایش فیلم در خارج از کشور به ما می‌گویند شما جاسوس جمهوری اسلامی هستید. من اگر فکر می‌کردم «طلا و مس» برای نشان دادن روحانیت کافی است قطعاً «فرشته‌ها با هم می‌آیند» را نمی‌ساختم.

سینما روایت میزبان «فرشته‌ها با هم می‌آیند»

یازدهمین جلسه «سینما روایت» به اکران فیلم سینمایی «فرشته‌ها با هم می‌آیند» اختصاص دارد.

حکایت آرمان‌گرایی در زندگی طلبگی

«فرشته‌ها با هم می‌آیند» البته یک اثر جسورانه است؛ جسارتی که در لفافه‌ای از سادگی و نجابت، روایت می‌شود. جسارت فیلم در واقع همان نزدیکی صریح و صادقانه‌ای است که با طلبه‌ها و طلبگی دارد. رونمایی از متن و بطن یک زندگی ساده و در عین حال غنی و سرشار از ظرایف و لطایف طلبگی که در امتزاج با متن زندگی و لایه‌های مختلف حیات اجتماعی امروز مردم ایران، تصویری دقیق‌تر پیدا می‌کند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.