آزادسازی قیمت‌ها وحی نازل اقتصادی نیست

دولت که از ابتدا با رویکرد فرافکنانه مبنی بر خالی بودن خزانه وارد میدان شد چقدر برای تامین بودجه از چنین راههای معقولی که منبع اصلی تامین درآمد دولتهاست اهتمام شده است؟ چقدر در جهت اصلاح نظام مالیاتی که از نقایص جدی سیستم اقتصادی کشور است و نتایج اجتماعی-اقتصادی مثبتی را به همراه خود دارد وارد شده است؟ نگاه به یارانه ها به عنوان تنها منبع تامین بودجه دولت و تعطیل کردن تمام راههای بدیلی که در اختیار وی قرار دارد ، شتابزدگی مفرط در این زمینه و ندیدن تاثیر و تاثرات اجتماعی سیاستها، نسنجیده ترین نوع نگاه به اقتصاد است که خلاء جدی وجود نگاه های کارشناسانه را در تصمیمات و برنامه های دولت نشان می دهد.

جهانگیری: ثبت‌نام نکردن به معنای انصراف است

معاون اول رییس‌جمهور گفت: هرچقدر مردم بیش‌تر از دریافت یارانه انصراف دهند دولت خواهد توانست به بخش‌هایی مثل امنیت غذایی، بیمه، تولید، اشتغال و محیط زیست توجه بیش‌تری کند.

عرضه بنزین ۱۱۰۰ تومانی قوت گرفت

با توجه به ارقام درآمد دولت در تبصره گام دوم هدفمندی یارانه‌ها و اظهارات قبلی مقامات مسئول به نظر می رسد گزینه عرضه بنزین آزاد ۱۱۰۰ تومانی و بنزین سهمیه‌ای ۷۰۰ تومانی در سال آینده قوت گرفته است.

گران کردن قیمت حامل‌های انرژی اشتباه است

افراد که نمی توانند حمل و نقلشان را تعطیل کنند و به گونه ای این قیمت را می پردازند مگر اینکه قیمت ها مثلاً ۵۰۰ درصد افزایش پیدا کند که در آن صورت هم مختصر تاثیری در مصرف خواهد داشت و البته مشکلات عدیده ای در سایر شئون اجتماعی و سیاسی ایجاد می کند که آنها هم آثار اقتصادی دارند.

تعیین قیمت حامل‌های انرژی به دولت محول شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق با بیان اینکه پیشنهاد کمیسیون بودجه مبنی بر تعیین قیمت حامل‌های انرژی در این کمیسیون رد شده است گفت: مسئولان دولتی در روزهای پایانی خود منطقی‌تر حرف بزنند، اگر یارانه‌ها ۲۵۰ هزار تومان شود قیمت هر لیتر بنزین ۳۰۰۰ تومان خواهد شد.

افزایش قیمت حامل‌های انرژی و کالاها ممنوع شد

مجلس اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها در سال ۹۱ را متوقف کرد که بر اساس مصوبه مجلس، قیمت کالا‌ها و حامل‌های انرژی و همچنین میزان یارانه نقدی پرداختی به خانوار‌ها تا پایان سال جاری افزایش نمی‌یابد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.