شناسایی مروجان «حیا و عفاف» در رصد ملی ع

«رصدنمای ملی ع» بزرگترین طرح ملی جهت شناسایی، ارزیابی و معرفی آثار و محصولات فرهنگی حوزه عفاف و حجاب، از فعالین فرهنگی و رسانه‌ای، هنرمندان، اندیشمندان حوزه و دانشگاه، و تولیدکنندگان محصول در این حوزه، دعوت به ثبت اثر می نماید.

استقبال از بخش‌حجاب در شبهای‌نورانی مصلی

بازدیدکنندگان با حضور در این بخش از تولیدات و مدل‌های مختلف حجاب و عفاف اعم از چادر، چادر نماز، سابق دست، پارچۀ چادری، روسری، مقنعه و … بازدید کرده و نسبت به خرید اقدام می‌کنند.

وظایف حکومت در تحقق احکام اسلام

احمد رهدار گفت: بی‎شک حجاب، یک حکم اجتماعی است و حکومت اسلامی باید در همه پدیده‎‎های اجتماعی دخالت داشته باشد. بعد ایجابی ترویج حجاب، تبیین فلسفه حجاب و بعد سلبی آن نیز الزام و مجازات است.

اسلام برابری جنسیتی را عامل ظلم به زن می‌داند

از دو دهه گذشته تا الان دست هایی به ویژه در حوزه هنر و خصوصاً در سینما در کار است تا تصویری دروغین از زندگی خانواده های مذهبی در ایران ارائه کند. غربگراها، همان وضع آشفته و کثیف خانواده های خود را می خواهند به عنوان خانواده مذهبی جا بزنند.

نباید منتظر مصوبه برای نماز باشیم

حجت الاسلام قرائتی در نشست طرح جهادی اقامه نماز در سفرهای نوروز ۹۴ گفت: ما نباید منتظر مصوبه برای نماز باشیم نماز مصوبه خداست و در قرآن در سوره حج آمده است: هرکس قدرت گرفت در ابتدا نماز را اقامه کند.

نوشت‌افزارهایی در خدمت «فرهنگ بومی» یا «فرنگ»؟

پیامدهای تربیتی بر جامعه وسیع مخاطبین و نیز گردش مالی ۴ هزار میلیارد تومانی، فرصت‌ها و تهدیدهای فرهنگی و اقتصادی نوشت‌افزار بوده و باید مورد توجه جدی قرار گیرد. با این وجود، فعالیت بخش دولتی در این حوزه کمرنگ و عمده فعالیت‌ها مربوط به بخش خصوصی است.

نسبت اقتدار و اقناع و شعارزدگی

اخیرا برخی‌ها با تاکید برجسته بر کار اقناعی و ایجابی در زمینه فرهنگ و عفاف، خواسته یا ناخواسته اقدامات ضروری دیگر در این زمینه همچون فیلترینگ و گشت ارشاد را زیر سوال برده اند.

راه‌اندازی 250 فروشگاه عرضه لباس اسلامی

دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به راه‌اندازی 250 فروشگاه عرضه لباس اسلامی در تهران تا پایان سال جاری گفت: با کارهای ایجابی می‌توان بهترین پاسخ و بهترین تضمین را در حوزه مد و لباس به جامعه ارائه داد.

تئاتر با موضوع «حجاب» بی حمایت

صد سال پیش در مسجد گوهر شاد 2000 خون برای عفاف و حجاب ریخت ولی مسئولین فعلی مان، متاسفانه هنوز آنطور که می بایست از مقوله حجاب حمایت نمی کنند و فکر می کنند می توانند با زدن چند بنر در سطح شهر کار فرهنگی بکنند/ تئاتر سرمه به اتفاقات سال 1299 تا سال 1314 می پردازد که دوره حساسی در تاریخ کشورمان محسوب می شود و همزمان است با روی کار آمدن رضا خان بر قدرت.

حجاب را فقط از صداوسیما مطالبه‌نمی‌کنیم!

معاون کارگروه حجاب و عفاف مدرسه علمیه آیت‌الله ایروانی گفت: تجمع قبلی ما مقابل وزارت کشور برگزار شد و در تجمع پیش رو تأکید ما بر صداوسیماست، اما قطعاً این مسأله به صداوسیما ختم نخواهد شد.