اردوی جهادی با چاشنی حجتیه!

یک نگاه هم وجود دارد که با دو نگاه قبل کاملا متفاوت است و معنای خالص یک اردوی جهادی را میدهد. نگاهی که با اصل و فلسفه تشکیل جهاد سازندگی و اردوی جهادی عجین است و راهی را میرود که باید همه این چند دسته میرفتند. نگاهی که بهترین راه مبارزه با آمریکا را خدمت به مردم میداند.

نمی‌شود گفت ظهور نزدیک است؛ اما همیشه باید منتظر بود

بعضى از مدعیان علامتى را بر خودشان یا بر یک کسى تطبیق کردند؛ همه‌ى اینها غلط است. بعضى از این چیزهائى که راجع به علائم ظهور هست، قطعى نیست؛ چیزهائى است که در روایات معتبرِ قابل استناد هم نیامده است؛ روایات ضعیف است، نمی‌شود به آنها استناد کرد. آن مواردى هم که قابل استناد هست، اینجور نیست که بشود راحت تطبیق کرد.

نئوحجتیه و بسیجی‌های بی‌آرمان

حجتیه با این نگاه خود همواره بین صفوف مستضعفین، درگیری‌ها و اشتغالات كم فایده به وجود آورده است و از این رهگذر خدمت‌های بزرگی به دشمن اصلی كرده است.

گرایش حجتیه، نو اخباریگری عوامانه

ما اگر فرض می‌كردیم دویست تا روایت هم در این باب داشتند، همه را به دیوار می‌زدیم؛ براى این‌كه خلاف آیات قرآن است. اگر هر روایتى بیاید كه نهى از منكر را بگوید نباید كرد، این را باید به دیوار زد. این گونه روایت قابل عمل نیست.

نقاط اشتراک دو فرقه به ظاهر دشمن «وهابیت» و «انجمن حجتیه»!

چنان‎چه می‎دانیم، حجتیه‌ای‌ها، سال‎هاست که بزرگترین دشمن «شیعه» را «وهابیت» می‎دانند و با استفاده از شبکه‎‎های ماهواره‎ای و سایت‌‎های متعددشان – به‎زعم خود – به مبارزه با ایشان مشغول‌اند و همچون گذشته هر خطی جز این خط را انحراف از اولویت‌‎ها و اصول ولایتی‌بودن می‎دانند!

دین داری بازاری، حوزه بازاری، ولایت مقیده‌ی فقیه

جبهه­ بندی اصیل«فقر و غنا» و «استضعاف و استكبار» در حوزه­ ی اسلام هم وارد می­شود: «اسلام امریكایى» در برابر «اسلام ناب محمدى» و «اسلام پابرهنگان و محرومان» در تعارض با «اسلام مقدس­ نماهاى متحجر و سرمایه­ داران خدانشناس و مرفهین بى‏درد».

كشته شدن اين‌ها از خريتشان بوده است!

بزرگي مي گفت هيچ گاه گمان نكنيد كه جرياني اجتماعي مي‌ميرد و اثري از آن نمي‌ماند، جريان‌هاي اجتماعي نمي‌ميرند بلكه به گونه اي جديد و به هيئتي متفاوت چون روحي در كالبدهاي گونه‌گون به حيات ادامه مي‌دهند و زيرك آن است كه اين روح را بشناسد ولو در كالبدهاي متفاوت.

مکتب تربیتی انجمن حجتیه

خدمات انجمن را در مبارزه صحیح با وهابیت و بهائیت نباید نادیده گرفت ولی عدم معرفی دشمن اصلی باعث شده است نیروهای عظیمی از دست بروند و حتی بسیاری از نیروهای تعلیم یافته توسط انجمن به دلیل پیدا نکردن آرمان جهاد و مبارزه در اسلام، در مقطع انقلاب به گروه‌‌هایی مثل مجاهدین خلق پیوستند و حضور فارغ التحصیلان دبیرستان‌‌هایی مانند علوی در آن سازمان چشمگیر بود.

تفکر حجتیه؛ تشیع مسیحی شده

بررسی ریشه‎های اجتماعی و تاریخی انجمن حجتیه و سیر تحول آن در سال‎های قبل و پس از انقلاب، اصلی‎ترین سئوالی بود که با آن به سراغ استاد مردم‎شناسی دانشگاه تهران رفتیم. پاسخ‎های دکتر ابراهیم فیاض به پرسش‎های ما را از نظر می‎‎گذرانید.

امیرالمومنین حجتیه‌ای نبود!

نمي دانم آن ها كه در جلسات معرفتي(!) و جشن‌هاي آن چناني خود در خانه‌هاي اشرافي شمال شهرشان به ناسزاگويي به اهل سنت و پيشوايانشان مشغول اند و براي شادي دل دختر پيامبر در مذمت آن‌ها داستان‌هاي خيالي مي‌گويند و اشعار ركيك مي‌سرايند، چگونه از كنار سيره‌ي امامشان مي‌گذرند؟

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.