عار یا شعار، قمه‌زنی در ترازوی عقل و شرع

کتاب «قمه‌زنی سنت یا بدعت» تألیف حجت‌الاسلام مهدی مسائلی کتابی است که در آن به نقد و بررسی فقهی و اجتماعی قمه‌زنی پرداخته شده است. علی‌رغم پخش محدود آن، این کتاب تاکنون بیش از هفت چاپ از آن منتشر شده است. اما با این حال به تازگی مطالب کتاب مورد بازنویسی و ویرایشی اساسی قرار گرفته است، آن‌گونه که با توجه به مطالب جدید و تغییرات گسترده نسبت به ویرایش قبلی آن، این کتاب به زودی با نام جدید «عار یا شعار، قمه‌زنی در ترازوی عقل و شرع» توسط نشر آرما منتشر می‌شود.

معرکه‌گیری شیعیان اسرائیلی در فیس‌بوک

شک ام برطرف شد که این صفحه ها توسط اسرائیل حمایت می شوند، چون هر مسلمانی می داند که نظام دجال منش اسرائیل با پیروان دین یهود به یکی نیست، بر فرض هم که باشد مگر قرآن نفرموده: لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُواْ الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُواْ(مائده82) (هر آينه سرسخت‏ترين مردم را در دشمنى با مؤمنان، یهودیان و مشركان می یابى.)

شوخ‌طبعی و لطیفه‌هایی برای ماه رمضان

عده‌ای در مورد شخصی تحقیق می‌کردند، از فردی که او را می‌شناخت، پرسیدند: آیا فلانی نماز می‌خواند؟
آن شخص گفت: من روزه خوردنش را دیده‌ام، اما راستش را بخواهید نماز خواندنش را ندیده‌ام.

نان و مقام عده‌ای در تفرقه شیعه و سنی است

از نظر تاریخی همه اعم از شیعه و سنی متفقند که خلیفه دوم در ماه ذی‌الحجه از دنیا رفته است نه نهم ربیع. فقط یک روایت در کتب شیعه وجود دارد که هم از نظر سند ضعیف است و هم از نظر دلالت روایت ضعیف و موهنی است. این روایت مستمسک عده‌ای شده تا اعمالی را به اسم مراسم نهم ربیع انجام دهند. اعمالی که بسیار ناهنجار است و با مبانی دینی و توصیه‌های ائمه ما سازگاری ندارد؛ اهل بیت(ع) از این اعمال و رفتار نهی کرده‌اند.