اسلام برابری جنسیتی را عامل ظلم به زن می‌داند

از دو دهه گذشته تا الان دست هایی به ویژه در حوزه هنر و خصوصاً در سینما در کار است تا تصویری دروغین از زندگی خانواده های مذهبی در ایران ارائه کند. غربگراها، همان وضع آشفته و کثیف خانواده های خود را می خواهند به عنوان خانواده مذهبی جا بزنند.

نگاه واقع بینانه به مذاکرات لوزان

حجت الاسلام رضا غلامی
رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا-هیچ پیش شرطی برای پایان تحریم ها قابل قبول نیست و همانطور که رئیس محترم جمهور تاکید کردند، باید با امضا توافقنامه، همه تحریم ها فوراً و برای همیشه پایان بپذیرد.

علوم انسانی اسلامی تحمیلی نیست

رئیس مؤسسه پژوهشی علوم انسانی اسلامی صدرا گفت: علوم انسانی اسلامی تحمیلی نیست بلکه در یک فضای کاملاً آزاد متولد شده و رشد می‌کند، ما هم به سمتی نرفتیم که بگوییم حرف، حرف خودمان است. به همین دلیل از نقد و مناظره استقبال می‌کنیم.

رمز ماندگاری انقلاب اسلامی

وقوع انقلاب اسلامی، در حقیقت به مثابه یک سکته مغزی برای نظام سلطه‌گر غرب بود و تداوم انقلاب و روشنگری‌های وسیعی که کرد، موانعی جدی و مستحکم در برابر حرکت ظالمانه غرب برای تسخیر جهان و استعمار نوین ملت ها به وجود آورد.

اظهارات روحانی فاقد وجاهت علمی است

اظهار نظر اخیر رئیس جمهور محترم درباره علوم انسانیِ اسلامی فاقد وجاهت علمی بود. ایشان ظاهراً با نظریه های رایج فلسفه علم و نقش کلیدی جهانی بینی و باورهای بنیادین در شکل گیری مبانی و متدلوژی علوم انسانی و اجتماعی آشنایی چندانی ندارند.

تسخیر وال‌استریت علوم‌انسانی‌اسلامی

بازخوانی پرونده جنبش ضدوال‌استریت این ضرورت را به ما گوشزد می‌کند که در وضعیت مطالعات آمریکاشناسی در ایران تجدیدنظرهای جدی باید صورت پذیرد. جالب است که برخی از اندیشمندان غیر متعصب غربی نیز به این باور رسیده‌اند که هژمونی آمریکا شکسته شده و صدای تَرَک‌های نظام سرمایه‌داری به گوش می‌رسد.

دولت در فضای مجازی پخته عمل نمی‌کند

صدور حکم ریاست مرکز ملی فضای مجازی و سرپرستی دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی از سوی رییس جمهور برای وزیر ارتباطات با قانون انطباقی ندارد.

اسلامی‌کردن علوم‌انسانی سکولار اشتباه است

رییس شورای سیاست گذاری «نخستین کنگره علوم انسانی اسلامی» با بیان اینکه اسلامیزه کردن علوم انسانی سکولار تصویر واقعی از اسلام را در اذهان تداعی نمی‌‎کند، گفت: این عمل، یعنی علوم انسانی را به ظاهر اسلامی کردن در حالیکه در درون اسلامی نمی‌‏شود.