پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

سید عباس نبوی؛ روحانی مردمی، متفکر و کنش‌گر سیاسی

عنصر جامعیت چه در فضای نظری چه در فضای عملی مسئله ی بسیار مهمی است که بسیاری از اساتید از آن محروم هستند. بسیاری دیگر در دوره‌ای خاص از زندگی‌شان آرمان‌خواهی، پی‌گیری مسائل نظام، کار علمی و… را دارند، و بسیاری از آنات دیگر زندگی‌شان به فرهیخته و چهره و استاد بودن می‌گذرد. در این بین اما استثنائاتی نیز هست. سید عباس نبوی یکی از این گزینه‌هاست.

روش محسن کدیور همین است: تکیه بر باد

بعد از آن به پیشنهاد اساتید و دانشجویان قرار شد جلسات مناظره فیما بین برگزار شود که هر بار آقای کدیور از آن طفره رفت و آخر سر هم مدعی شد که آقای نبوی به من توهین کرده و باید مکتوب و رسانه‌ای عذرخواهی کند. برای عذرخواهی با هر عبارتی که موجب دلجویی شود، اعلام آمادگی کردم، البته ایشان باز هم طفره رفت و مناظره‌ای واقع نشد.

«روشنفکران» امشب در «زاویه»

تهیه کننده برنامه تلویزیونی «زاویه» گفت: امشب رئیس مؤسسه تمدن اسلامی و استاد دانشگاه مازندران با موضوع «روشنفکران ایران و غرب» روبه‌روی هم قرار می‌گیرند.

سیدعباس نبوی: دولت بعدی حتما باید اقتصادی باشد

مسئله دولت آینده به طور کامل مسائل اقتصادی است، امروز مسائل سیاسی، فرهنگی و بین الملل تابع اقتصاد شده است… تمام نامزدهای ریاست جمهوری یک شرط دارند که اگر لحاظ نکنند حضورشان در انتخابات بی‌ثمر است، از اول راه‌شان باید بگویند که هدفمندی را ادامه می‌دهند و یارانه‌ها را افزایش می‌دهند.

شعر: عاشق شدن یک رسم پابرجاست

با یک نظر بر چهره ای زیبا | عاشق شدن یک رسم پابرجاست | اما بدون دیدن معشوق | دلدادگی شیرین و پر معناست | در انتظار مقدم دلبر | یک عمر اشک و آه بی همتاست

کوته‌فکران کوتاهی دوران حکومت حضرت علی را رعایت تمامی اصول می‌دانند

برخی از افراد سطحی نگر و کوته فکر علت پافشاری ولی فقیه نسبت به شاخص‌هایی که حضرت علی (ع) در دوران حکومت خود داشتند را کسب قدرت می‌دانند و می‌گویند در صورت استمرار حکومت بایستی برخی از شاخص‌ها حذف شود چراکه علت کوتاه بودن دوران خلافت حضرت علی (ع) را رعایت تمامی اصول و شاخص‌ها می‌دانند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.