پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

«شناخت ارزش‌های حقیقی انسان» منتشر شد

جزوۀ «شناخت ارزش‌های حقیقی انسان»، درس‌گفتاری از حجت‌الاسلام «محمدجواد نظافت» در باب دعای مکارم‌الاخلاق است.

امروز دیگر جلسات لعن خصوصی معنا ندارد

اختلاف بین مسلمانان، عذاب الهی است. باید برای اثبات حقانیت شیعه جدال احسن و گفت و گو انجام شود. زمانی که فردی یهودی از حضرت امیرالمومنین(علیهم السلام) در مورد اختلاف بین مسلمانان سوال کرد حضرت جواب او را با این پرسش داد که چرا شما یهودیان هنوز پاهایتان از عبور از دریا خشک نشده بود به بت پرستی رو آوردید؟ حضرت هرگز اختلافات را پیش دشمن بازگو نمی کرد. حال این عده ای که در زمین دشمنان اسلام، اختلاف افکنی می کنند چه توجیهی دارند؟

توزیع پیام انقلابی مشکل امروز ماست

مشکلی که انقلاب دارد مشکل توزیع پیام است. تولید پیامش خوب است ولی حقیقتش این است که غربت انقلاب برمی‌گردد به توزیع. دشمن پیام باطلش را خوب توزیع می‌کند. من می‌بینم الآن بخش زیادی از مردم ارتباطشان با انقلاب قطع است و راه‌های نفوذ به سمت خود را هم بسته اند؛ یعنی تلویزیون نگاه نمی‌کنند، کتاب‌های مارا نمی‌خوانند، پای منبر نمی‌آیند و… ولی پوستر می‌تواند نفوذ کند.

پیام سیاسی نهضت کربلا

بزرگترین جشن ما شیعیان، عیدغدیر است که به سیاست برمی گردد و بزرگترین مرثیه خوانی ها و عزاداری های ما مربوط به عاشوراست که یک کار سیاسی است و ما هر ساله بر مظلومیت امامی گریه می کنیم که آن امام کاری سیاسی انجام داده است؛ یعنی خواسته اند یزید را امر به معروف و نهی از منکر کنند و حاکمیت او را نپذیرفته اند.

کار فرهنگی کردن یعنی نجات غریق بودن

نه فعالیت فرهنگی، نه عبادت و نه نبرد در راه خدا – چه نظامی و چه فرهنگی – آدم را نجات نمی‌دهد. پس چه چیزی نجات می‌دهد؟ عبودیت و بندگی. عبادت یکی از جلوه‌های بندگی خداست. اگر عبادت در بطن عبودیت نباشد، می‌شود مثل شیطان که 6 هزار سال عبادت کرد.

تقوای جمعی و قبیله گرایی سیاسی

ما اغلب برای بُعد جمعی تقوا ارزش چندانی قائل نمی شویم و آماده ی ورود به عرصه ی اجتماع بر مدار تقوا نیستیم. در نتیجه وقتی عرصه های امتحان پیش می آید، کسانی که در خلوت ها یا در میدان های کوچک خودسازی نکرده اند و تازه عیب های نفس شان برملا می شود. در حالی که دیگر فرصت چندانی برای خودسازی ندارند.

مستندی از دردسرهای دین‌داری بی‌دردسر مدرسه علوی و انجمن حجتیه

«پوستین وارونه» به کارگردانی «محمدمهدی خالقی» با ریتمی جذاب و پرکشش ما را با نیروهای قدیمی مدرسه‌ی علوی، هم‌نشینان پیش از انقلاب انجمن حجتیه و انقلابیون و فعالان فرهنگی و دینی همراه می‌کند تا داستان تلخ دین‌داری بی‌دردسر گروهی را ببینیم و بشنویم که دردسرهای زیادی برای انقلاب و نظام انقلابی داشتند ودارند.

«هوس» در کنار «عقل» همچون آهنربا در کنار قطب‌نماست

برخی اعتقاد دارند نباید مسائل صدر اسلام را با زمان حال تطبیق داد چون معصوم نداریم. به عبارتی نه کسی امام حسین (ع) واقعی و نه شمر واقعی است. در پاسخ باید گفت حسین کوچک که داریم! از ما که نخواسته‌اند معصوم باشیم. از ما خواسته‌اند یک مدل کوچکی از امام حسین (ع) باشیم.

بهترین خطبا هم بیایند تلویزیون، درست نمی‌شود

امام جماعت مثل خلبان می ماند همان طور که نماز معراج مومن گفته شده که مردم در نماز روحشان به پرواز درمی آید، امام جماعت در این پرواز روحی باید آن ها را یاری کند. علاوه بر آن او باید محور الفت و اتحاد باشد گرچه در مسجد کسان دیگری مثل هیئت امنا هم نقش آفرینی می کنند که متاسفانه آسیب این افراد هم این است که برخی از هیئت امناء مساجد اهل ایده و رفتار فرهنگی نیستند و صرفا به کسب درآمد و ظواهر مسجد توجه می کنند

گزارش تصویری نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی /2

حجج‌اسلام محمدیان، نظافت و موسوی، دکتر ابراهیم فیاض و منوچهر محمدی، وحید جلیلی، مرتضی فیروزآبادی و سیدمحمدجواد میری از سخنرانان نشست نوزدهم جنبش در مشهد بودند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.